Augstsprieguma tīkla valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Irklis

Latvijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls (AST) valdes priekšsēdētāja amatā iecelts valsts kontrolieris Rolands Irklis, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

Darbu valdes priekšsēdētāja amatā Irklis sāks 2023.gada 7.decembrī.

Uzņēmumā informē, ka atlases konkursā Irklis demonstrēja padziļinātu izpratni par enerģētikas sektoru un tā problēmjautājumiem Latvijā, kā arī visā reģionā kopumā.

Kopš 2021.gada 28.janvāra Irklis ir valsts kontrolieris, bet iepriekš viņš bija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētājs, kā arī padomes loceklis. Papildus Irklis darbojies Eiropas enerģētikas regulatoru sadarbības aģentūrā (ACER) un Eiropas Enerģētikas regulatoru padomē (CEER), kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Irklis norādīja, ka viņš ir jau informējis Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS) par valsts kontroliera amata atstāšanu. Iesniegumu Saeimā viņš plāno iesniegt pirmdien, 23.oktobrī, bet darba attiecības ar Valsts kontroli izbeigt decembra sākumā.

Tāpat uzņēmumā norāda, ka par AST valdes locekļa juridiskajos un atbilstības jautājumos iecelšanu tiks pieņemts atsevišķs lēmums.

Jau ziņots, ka atklāts konkurss uz AST valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem tika izsludināts šogad maijā. Konkursā tika saņemti 53 pieteikumi, no kuriem 26 tika iesniegti uz valdes priekšsēdētāja amatu, bet 27 – uz valdes locekļa amata pozīciju.

Līdz jauna valdes priekšsēdētāja iecelšanai AST valdes priekšsēdētāja pienākumus pilda AST valdes loceklis Imants Zviedris.

Jau vēstīts, ka AST koncerna apgrozījums 2023.gada pirmajos sešos mēnešos samazinājās par 11,6% un bija 105,117 miljoni eiro, kā arī koncerns guva peļņu 8,409 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem attiecīgajā periodā pērn.

AST ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. AST pieder valstij. Kompānijas obligācijas kotē Nasdag Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

AST ir vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS Conexus Baltic Grid (Conexus) lielākais akcionārs – kompānijai pieder 68,46% Conexus akciju. 

Valsts kontrolieri uz četriem gadiem amatā ievēl Saeima.

Lasiet arī: No Latvenergo peļņas kompensēs pārmērīgas energoresursu cenas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas