BNN nedēļas apkopojums: Cenu kāpums Latvijā. Koalīcijas veidošana. Okupanti pamet Hersonu

Šī nedēļa Latvijā aizritējusi, sekojot līdzi koalīcijas sarunu turpinājumam. «Bremzēšanās» joprojām notiek, taču gan Nacionālā apvienība, gan Jaunā vienotība ir nonākušas pie «secinājuma», ka bez Apvienotā saraksta koalīciju izveidot neizdosies. 

Centrālās statistikas pārvalde šonedēļ paziņojusi, ka oktobrī inflācija Latvijā sasniegusi 21,8%. Veikalos gan novērojams, ka ikdienā nepieciešamajām precēm cenas ir vismaz divreiz lielākas.

No Ukrainas pienākušas vēstis, ka okupantu armija nolēmusi atstāt Hersonu. Lēmums gan nav viennozīmīgs. Lai gan Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņojis, ka krievu armija dosies prom no Hersonas, Ukrainas pārstāvji teic, ka diez vai krievi dosies prom miermīlīgi, bez cīņas.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Cenas Latvijā, Sarunu turpinājums, Vairāk bērnu, Valsts drošība, Dzīvokļi Igaunijā un Ukraina.

 

CENAS LATVIJĀ

Gada inflācija Latvijā sasniegusi 21,8%

Foto: Paula Čurkste/LETA

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2021.gada oktobri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 21,8%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2022.gada oktobrī, salīdzinot ar 2021.gada oktobri, bija cenu kāpumam ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem, pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, dažādu preču un pakalpojumu grupā, restorānu un viesnīcu pakalpojumiem, ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem, veselības aprūpei, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SARUNU TURPINĀJUMS

Koalīciju bez Apvienotā saraksta izveidot nevar, vienisprātis NA un JV

koalīcijas sarunas, koalīcija, 14.Saeima, Jaunā vienotība, Apvienotais saraksts, Nacionālā apvienība, Raivis Dzintars, atbildības jomas, ministriju sadale
Foto: Zane Bitere/LETA

Nacionālā apvienības (NA) un Jaunā vienotības (JV) pārstāvju vidū ir vienprātība, ka no jaunā 14.Saeimas sasaukuma nav iespējams izveidot tādu koalīciju, kurā nebūtu visas trīs līdz šim valdības veidošanā iesaistītās partijas – NA, JV un Apvienotais saraksts (AS), pēc tikšanās ar JV pārstāvjiem žurnālistiem pauda NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VAIRĀK BĒRNU

Dzimstības pieauguma veicināšanai piedāvā palielināt bērnu kopšanas pabalstu

jaunās ģimenes, tautas ataudze, demogrāfija, Imants Parādnieks
Foto: Pexels

Dzimstības pieauguma veicināšanai būtu nepieciešams palielināt bērnu kopšanas pabalstu, paredz viens no piedāvātajiem tautas ataudzes veicināšanas pasākumiem, kurus 9.novembra pasākumā prezentēja sadarbības platformas Demogrāfisko lietu centrs vadītājs Imants Parādnieks (NA).

Pēc viņa paustā, demogrāfisko situāciju valstī ietekmē tās ekonomiskā izaugsme, komfortabli dzīves apstākļi, pozitīva grūtniecības un dzemdību pieredze, bērnu audzināšanas pieredze un pakalpojumu pieejamība, krīzes risinājumi un valstiska atbildība.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VALSTS DROŠĪBA

VDD pastāvīgi vērtē norises informatīvajā telpā; uzmanības lokā arī Grevcovas TikTok

Glorija Grevcova, Stabilitātei!, Aleksejs Rosļikovs, Valsts drošības dienests
Foto: Valsts policija/Flickr

Valsts drošības dienests ir pievērsis uzmanību jaunievēlētās 14.Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas (Stabilitātei!) izteikumiem interneta vidē, tajā skaitā video koplietošanas vietnē TikTok, dienests informēja BNN.

Kā BNN iepriekš ziņoja, atsaucoties uz TV3 raidījumu Nekā personīga, 14.Saeimā ievēlētā deputāte Grevcova pirmajā Saeimas darba dienā, neilgi pēc deputāta zvēresta nodošanas, sniegusi interviju pašpasludinātā Baltkrievijas prezidenta Lukašenko kontrolētajā radio stacijā, kur stāstījusi, ka par nelieliem komunālo pakalpojumu parādiem Latvijā iedzīvotāji tiek izlikti no mājām un ka Latvijā valda cenzūra.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DZĪVOKĻI IGAUNIJĀ

Dzīvokļu tirgus Igaunijā oktobrī nokrities līdz 2016.gada līmenim

Foto: Pixabay

Darījumi ar dzīvokļu īpašumiem Igaunijā oktobrī nokritušies līdz 2016.gada līmenim, un visticamāk tajā saglabāsies visu 2023.gadu, Igaunijas sabiedriskais medijs ERR uzzinājis nekustamo īpašumu firmā Arco Vara.

Vidējā dzīvokļu cena Igaunijā oktobrī bija 2,035 eiro par kvadrātmetru, kas ir par pieciem procentiem augstāka nekā septembrī, tomēr tas neatspoguļo patieso situāciju tirgū un ir rezultāts darījumiem ar jauniem dzīvokļiem, norāda Arco Vara.

Vairāk uzziniet šeit.

 

UKRAINA

Karš Ukrainā: okupantu armija pamet Hersonu, Ukraina atgūst teritorijas

Foto: Pixabay

Ukrainas armija ziņo, ka tai izdevies atgūt plašas teritorijas, kamēr krievu armija atkāpjas no Ukrainas dienvidu pilsētas Hersonas, raksta BBC.

Ukraiņi vēsta, ka ir izdevies atbrīvot Sņihurivku, apmēram 50 kilometrus uz ziemeļiem no Hersonas. Kijiva ziņo arī par ievērojamu frontes līnijas pārvietošanos Hersonas virzienā, dažviet izdevies pavirzīties uz priekšu pat septiņus kilometrus. Krievija savukārt paziņojusi, ka tā sāk izvest karaspēku no pilsētas, kas ir tās būtiskākais ieguvums kara laikā, tomēr tas var prasīt nedēļas.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas