Bušmans: Berlīnes atbalsts gāzesvada projektam veicināja karu Ukrainā

Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans (Marco Buschmann) atzinis, ka Vācijai jāuzņemas sava atbildības daļa par Krievijas izvērsto karu Ukrainā, raksta Politico.

Bušmans G7 valstu tieslietu ministru tikšanos Berlīnē atklāja ar runu, kurā pauda, ka Vācija ir daļēji atbildīga par karu Ukrainā, jo aizstāvēja Nord Stream 2 gāzesvada veidošanu. Viņš sacīja: «Ar šodienas zināšanām saprotam, ka lēmums turpināt Nord Stream 2 gāzesvada projektu pēc Krimas aneksijas 2014.gadā veicināja kara sākšanos Ukrainā.»

Vācijas tieslietu ministrs piebilda, ka tagad Vācijas pienākums ir paskatīties acīs patiesībai un izdarīt pareizos secinājumus.

Šis paziņojums ir pretrunā ar Vācijas kanclera Olafa Šolca (Olaf Scholz) nostāju, kurš ilgstoši aizstāvējis Nord Stream 2 un vēl pagājušā gada decembrī sauca to par «privātā sektora projektu».

Bušmans otrdien, 29.novembrī, rīkoja G7 valstu tieslietu ministru tikšanos, kuras laikā tika nolemts, ka G7 valstīm ir jāsadarbojas, lai pamatīgi izmeklētu Krievijas pastrādātos kara noziegumus Ukrainā.

Lasiet arī: G7 valstis koordinēs Ukrainā pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas