bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

Cīrule: Nepieciešama ārpakalpojuma grāmatvežu sertifikācija

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Nepieciešams izskatīt jautājumu par grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju sertifikāciju, lai viņi sniegtie pakalpojumi būtu kvalitatīvi, trešdien, 3.janvārī, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

VID šo jautājumu jau ir apspriedis arī ar Latvijas Grāmatvežu asociāciju un tuvākajā nākotnē varētu virzīt nepieciešamās izmaiņas.

«Nevajadzētu rasties tādām situācijām, kā patlaban, kad reizēm grāmatvedis saliek revidentam uz galda čekus un rēķinus un paziņo – tagad taisiet pārskatu. Grāmatvedim tomēr jābūt kvalificētam un bilancspējīgam,» uzsver Cīrule.

VID vadītāja arī norāda, ka kvalificētiem grāmatvežiem nebūtu jārodas sūdzībām par to, ka nodokļu reforma nav izprotama. «Par izmaiņām, kas saistītas ar nodokļu reformu, ļoti plaša un viegli uztverama informācija ir atrodama VID mājaslapā, turklāt grāmatvežiem pagājušā gada nogalē notika ļoti daudzi semināri un kursi. Kvalificētam grāmatvedim sarežģījumi neradīsies,» sacījusi Cīrule.

Viņa arī piebildusi, ka joprojām notiek darbs pie nodokļu nomaksas procesa vienkāršošanas mazajiem uzņēmumiem, kuri nevar atļauties algot pastāvīgu grāmatvedi.

«Kad visi darījumi tiks veikti caur vienoto darījumu kontu, VID pats varēs aprēķināt maksājamo nodokli un to iekasēt,» tā Cīrule.

 225.224.103.1999

Pievienot komentāru

 1. liga teica:

  Atkal lobē kādu uzņēmumu , kas taisīs “sertifikāciju”.
  Pārsvarā grāmatvežu jau ir attiecīga izglītība, apmeklēti kursi un semināri!
  Lai tad sertificē tos, kam nav izglītības! Nevis visus!
  VID darbiniekiem vajadzētu sertifikāciju, jo grāmatvedību praktiski nepārzina!

 2. Uzņēmēja teica:

  Pilnīgi piekrītu par lobēšanu – noteikti jau zināms, kas to veiks. Zinot, cik izmaksā sertifikātu uzturēšana citās jomās – izprieca padārga, bet kvalitāti absolūti negarantē. Jau tā šogad VID un valdības izklaižu dēļ sadārdzinās grāmatvedības pakalpojumi, tas uzliks vēl papildus naudas. Brīnums, ka nav vēl par obligāto profesionālo apdrošināšanu aizdomājušies.

 3. Ilvija teica:

  Nepiekrītu, jo ļoti labi zinu, cik maksā sertifikāta iegūšana un uzturēšana, diemžēl lielai daļai nav tik labi apmaksātas darba vietas, lai varētu atļauties iziet sertifikāciju. Ja ir iegūta attiecīga izglītība un nemitīga sekošana līdzi izmaiņām, tad zināšanas ir pietiekamas. Tādēļ šī izvēle, lai paliek paša ziņā ne likuma! Vai Valsts Ieņēmuma Dienesta vadītājai pienākas lobēt sertifikācijas kompānijas?!

 4. uzņēmēja teica:

  Uzņēmējam gan vajadzēja zināt, ka ārpakalpojumu grāmatvežiem jau ir obligātā profesionālā civiltiesiskā apdrošināšana.

 5. Edgars Kreics teica:

  Pilnībā nepiekrītu! Iespējams, jādala, ka apkalpojot lielos uzņēmumus, tiem vajag. Kurš apmaksās sertifikātu ap 1000eur gadā grāmatvedim,kas apkalpo mazos? Nu tad man personīgi jābrauc būs sēnes lasīt!

 6. Edgars Kreics teica:

  Ja izglītība vismaz 3.līmeņa grāmatvedībā ir un pieredze vismaz 5 gadus. Tos liek mierā.

 7. Vērotājs teica:

  Un vispār, kamdēļ tikai arpakalpojuma? Viss baigi ož.

 8. bet teica:

  biedrene Cīrule: Kā tad paliek ar liberālajām brīvā tirgus vērtībām? Tās ir pret jeb kādu regulāciju.

 9. Timurs teica:

  Atbalstu šo priekšlikumu, jo:
  1. Šobrīd valda uzskats, ka par grāmatvedi var strādāt jebkurš. Daudzos ārpakalpojumu uzņēmumos grāmatveži strādā bez izglītības, vai izglītība iegūta daudzus gadus atpakaļ. Grāmatveža palīgi burtiski nesaprot ko dara. Ārpakalpojumu tirgū valda uzskats, ka grāmatvedības ārpakalpojumi ir lēta alternatīva algotam darbiniekam, bet tas ir maldinošs uzskats. Tieksme pēc zemas cenas būtiski samazina pakalpojuma kvalitāti, būtiski ierobežo grāmatveža (uzņēmuma) spēju piesaistīt kvalificēto darba spēku, un, nodrošināt darba spēka attīstību;
  2. uzskatu, ka nepieciešama NOPIETNA sertifikācija (resertifikācija), kad pastāv liela varbūtība, ka eksāmens nebūs nokārtots. Sertifikācijai ir jābūt pēc daudziem parametriem – grāmatvedība, likumdošana, praktiskas situācijas.
  3. uzskatu, ka tas palīdzes sakārtot tirgu, kurā šobrīd valda liels daudzums nekvalitatīvo pakalpojumu sniedzēju. Bieži vien par salīdzināšanas aktu grūti saņemt, nepieciešams trīs reizes atgādināt.
  4. uzskatu, ka grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs ir unikāla persona, jo šim speciālistam jābūt kompetentam daudzās jomās – grāmatvedībā, nodokļos, IT tehnoloģijās, biznesa procesu integrēšana grāmatvedībā, vadības grāmatvedībā u.c.
  5. Ir zelta likums “Labs speciālists lēti nemaksā”. To pašu var pateikt par pakalpojumiem – “Labs, kvalitatīvs pakalpojums lēti nemaksā”.

  • Benita Senkeviča teica:

   Uzskatu, ka ja grāmatvedim ir 4. līmeņa augstākā izglītība grāmatvedībā un finansēs, tad grāmatvedīs ir kompetents veikt grāmatvedības uzskaiti un sniegt arī ārpakalpojumu.
   Serifikācija būtu nepieciešama tiem “grāmatvežiem”, kuri saradušies kā sēnes pēc lietus un pat par pašām primitīvākām nodokļu izmaiņām sniedz savu interpretējumu, nevis grāmatvedim, kam ir bijuši neskaitāmi auditi un uzrēķini nav.

Foto: Pāvests Francisks vada ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima.