Cietumsods līdz desmit gadiem: Sākts kriminālprocess par degmaisījuma iemešanu Okupācijas muzejā

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par degmaisījuma iemešanu Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Solvitas Vības kabinetā.

Kriminālprocess sākts par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Sods par šo noziedzīgo nodarījumu ir brīvības atņemšana līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzību līdz trim gadiem.

Arī Valsts drošības dienests (VDD) ir informēts par notikušo incidentu muzejā un VDD atbilstoši savai kompetencei sniedz policijai atbalstu notikušā apstākļu noskaidrošanā.

Patlaban dienests plašākus komentārus nesniedza. Dienests arī nekomentēja, vai degmaisījuma mešana varētu būt saistīta ar februārī aizturēto Igaunijas un Krievijas dubultpilsoni, kurš 29.janvārī Tukuma novada Džūkstes pagastā Krievijas specdienesta uzdevumā veica piemiņas akmens “Kurzemes cietokšņa aizstāvjiem – Latviešu leģiona karavīriem” apgānīšanu, aplejot piemiņas akmeni ar sarkanu krāsu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aģentūrai LETA apliecināja, ka aizvadītajā naktī plkst.1.04 saņemts izsaukums uz ēku Strēlnieku laukumā Rīgā, kuras pirmajā stāvā dega krēsls un papīri 0,5 kvadrātmetra platībā. LETA šodien novēroja, ka degmaisījums caur logu iemests Vības kabinetā, kas ir nokvēpis un turpat atrodas pilnībā sadedzis krēsls.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šorīt ticies ar Valsts drošības dienesta un Valsts policijas vadību un saņēmis apliecinājumu, ka pašlaik valsts drošības iestādes veic visas nepieciešamās darbības, lai vainīgās personas tiku identificētas un aizturētas.

Kozlovskis uzskata, ka ar visu likuma bardzību ir jāvēršas pret šādām provokācijām, kas vērstas uz nestabilitātes vai nedrošības sajūtas radīšanu.

Kozlovskis arī pateicas muzeja darbiniecei, kura nekavējoties informēja VUGD par muzeja ēkā iemesto degmaisījumu. Pateicoties šī cilvēka savlaicīgi sniegtai informācijai, VUGD varēja operatīvi ierasties notikuma vietā un veikt glābšanas darbus sākuma stadijā, izvairoties no smagākām sekām.

Lasiet arī: Navaļnija bēres notiks piektdien Maskavā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas