Daugavpils pieminekļus nenojauca iepirkumā uzvarējušie Zeļļi Z

Padomju pieminekļus Daugavpilī nenojauca SIA Zeļļi Z, kas bija uzvarējusi Daugavpils pašvaldības izsludinātajā iepirkumā, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Rolands Zauers.

Uzņēmumam neesot informācijas par faktisko darbu veicēju un noslēgt līgumu tā arī nav piedāvāts. Par to, ka darbus, iespējams, veiks nedēļas nogalē, Zauers piektdienas vēlā pēcpusdienā uzzinājis no aģentūras LETA.

Kā iepriekš ziņots, naktī uz pirmdienu Daugavpilī sākta bijušajā Slavas skvērā esošā pieminekļa padomju karavīriem demontāža.

Daugavpils ziņu portālā gorod.lv šorīt, 31.oktobrī, pulksten 3.00 publicēta ziņa, ka nojaukti abi valdības apstiprinātajā sarakstā iekļautie pieminekļi.

Svētdienas, 30.oktobra, vakarā sāktā pieminekļa norobežošana bija iepriekš izziņota. Tā saistīta ar vasarā pieņemto likumu, kas paredz, ka totalitāros režīmus slavinoši objekti valstī jādemontē līdz 15.novembrim.

Valdības apstiprinātajā sarakstā ir iekļauti divi demontējami objekti, kas atrodas Daugavpilī. Viena ir piemiņas vieta Sarkanās armijas karavīriem, kas atrodas 18.novembra ielā, bijušajā Slavas skvērā, bet otrs ir piemineklis Sarkanās armijas 360.strēlnieku divīzijas karavīriem.

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S) ilgstoši centies panākt, lai pieminekļi netiek nojaukti, taču neveiksmīgi.

Pašvaldība nebija publiski izpaudusi sīkākas detaļas par to, kad un kā tiks nojaukti šie pieminekļi.

Savukārt viens no plašāk pazīstamajiem Daugavpils centrā esošajiem padomju okupācijas režīmu slavinošajiem objektiem Dubrovina parkā šajā sarakstā nav iekļauts, jo memoriāla pakājē ir apglabāti padomju armijas virsnieki.

Lasiet arī: Rupju saukļu pavadībā Daugavpilī demontēts padomju piemineklis; kopumā 37 aizturētie

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas