Kamēr Krievija turpina bombardēt Ukrainas infrastruktūru un civiliedzīvotājus, Dienvidāfrikas Republika paziņojusi, ka tā atļaus Krievijas oligarham, pret kuru noteiktas ASV un ES sankcijas, pietauvot Keiptaunā ar savu superjahtu, informē britu medijs BBC.
Krievijas līdera Vladimira Putina sabiedrotajam Aleksejam Mordašovam (Alexei Mordashov) piederošais kuģis, kura vērtība ir 521 miljons dolāru (522 miljoni eiro), šonedēļ izbrauca no Honkongas, kur superjahta arī netika konfiscēta.
Toreiz ārvalstu mediji ziņoja, ka Honkongas izpilddirektors Džons Lī (John Lee Ka-chiu) sacīja, ka Honkonga ir atbildīga par ANO sankcijām, bet ne «vienpusējām» sankcijām, ko noteikušas «atsevišķas jurisdikcijas».
Tāpat tika uzskatīts, ka Mordašovs nemaz neatradās uz superjathas.
Savukārt pēc tam, kad Dienvidāfrikas Republikas opozīcijas līderi aicināja valdību konfiscēt 141 metru garo jahtu The Nord, prezidenta Kirila Ramafosas (Matamela Cyril Ramaphosa) pārstāvis sacīja, ka viņš neredz «nekādu iemeslu», kāpēc Dienvidāfrikai būtu jāievēro Rietumu noteiktās sankcijas.
«Dienvidāfrikai nav juridiska pienākuma ievērot ASV un ES noteiktās sankcijas,»
otrdien, 25.oktobrī, Pretorijā žurnālistiem sacīja Vinsents Magvenija (Vincent Magwenya).
«Dienvidāfrikas pienākumi attiecībā uz sankcijām attiecas tikai uz tām sankcijām, kuras ir īpaši pieņēmusi Apvienoto Nāciju Organizācija,» piebilda Magvenija, norādot, ka Mordašovam nav piemērotas nekādas ANO sankcijas.
Kā iepriekš ziņots, reaģējot uz Krievijas iebrukumu un pilna apmēra karadarbību Ukrainā, Rietumvalstis un to sabiedrotie noteikušas sankcijas vairāk nekā 1 000 Krievijas privātpersonām un uzņēmumiem.
Dienvidāfrikas Republikas valdība Ramafosas vadībā līdz šim ir izvairījusies tieši kritizēt Krieviju, atturoties vairākos ANO balsojumos, kuros tika skaidri nosodīts Krievijas uzsāktais karš.
Lasiet arī: Irānā nogalināti pulkvedis un ģenerālis, kas bijuši atbildīgi par dronu piegādi Krievijai