Eirovīzijas nacionālajai atlasei pieteikta 121 dziesma

Noslēgusies pieteikšanās Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursam Supernova – kopā šogad iesniegta 121 dziesma, informē LTV.

Konkursa mērķis ir atrast spožu mākslinieku un populārās mūzikas skaņdarbu, kas pārstāvēs Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā 2023.gada maijā Liverpūlē, Lielbritānijā.

«2023.gada Supernovai pieteikto izpildītāju sastāvs ir krāšņs – savus spēkus spraigā cīņā vēlreiz centīsies pārbaudīt vairāki iepriekšējo gadu dalībnieki, un, protams, skatītājiem būs iespēja iepazīt un novērtēt arī jaunus mūziķus,» stāsta LTV Bērnu, jauniešu un izklaides raidījumu redakcijas vadītāja Agnese Štrause-Kubliņa.

Kā norāda LTV, dziesmu un izpildītāju iekļūšanu Supernovas televīzijas pārraidēs noteiks LTV izvēlētā žūrija, vērtējot dziesmas uzbūvi – oriģinalitāti, aranžējumu, vēstījumu, atbilstību mūsdienu tirgus tendencēm, kā arī dziesmas un konkursa dalībnieka iespējas un potenciālu konkurēt starptautiskajā popmūzikas tirgū, izpildītāja vokālās spējas, personību un iepriekšējos sasniegumus nozarē, potenciālu gūt sasniegumus nākotnē.

Žūrijas izvēlētās dziesmas publiskai vērtēšanai būs pieejamas janvārī, savukārt Supernovas televīzijas translācijas gaidāmas 2023.gada februāri.

Kā norāda LTV, žūrijā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi, taču drošības apsvērumu dēļ žūrijas pārstāvju vārdus atklās tikai pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

2022.gadā konkursā Supernova uzvarētāja un iespēju piedalīties 66.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Itālijā ieguva grupa Citi zēni. Savukārt Eirovīzijas finālā 14.maijā uzvarēja Ukrainas pārstāvji Kalush Orchestra ar dziesmu Стефанія, tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) lēma 2023.gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.

EBU arī paziņojusi, ka Eirovīzijā tiks mainīta balsošanas kārtība – no 2023.gada tikai skatītāju balsojums pusfinālos noteiks, kuras valstis iekļūs konkursa finālā.

Savukārt tajā, tāpat kā līdz šim, balsos gan žūrija, gan skatītāji. Turklāt gan abos pusfinālos, gan finālā balsojumā, kas notiks drošā tiešsaistes platformā, varēs piedalīties ne tikai skatītāji no konkursa dalībvalstīm, bet arī šova cienītāji no jebkuras pasaules valsts.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas