Eurostat: Latvijā trešajā ceturksnī – straujāks IKP kāpums nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī, salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, bijis straujāks iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, uzrāda otrdien, 14.novembrī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat ātrā novērtējuma dati, kas apkopoti par 23 bloka valstīm.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn palielinājies par 0,6%. Pavisam ekonomikas izaugsme trešajā ceturksnī gada griezumā fiksēta 12 ES dalībvalstīs, par kurām pieejama informācija. Dati par Grieķiju, Horvātiju, Luksemburgu un Maltu nav pieejami.

Straujākais ekonomikas pieaugums šajā periodā reģistrēts Kiprā (+2,2%),

Rumānijā (+2,1%), Portugālē (+1,9%) un Spānijā (+1,8%). Tikmēr straujākais kritums fiksēts Īrijā (-4,7%), Igaunijā (-2,5%), kā arī Austrijā un Zviedrijā (abās valstīs -1,2%), bet Itālijā un Lietuvā IKP saglabājies saglabājies nemainīgs.

Gan ES, gan eirozonā vidēji IKP trešajā ceturksnī, salīdzot ar tādu pašu periodu pirms gada, palielinājies par 0,1%. Savukārt. salīdzinājumā ar šā gada iepriekšējo ceturksni, ES IKP saglabājies nemainīgs, bet eirozonā reģistrēta 0,1% lejupslīde. Tāpat, salīdzinājumā ar iepriekšējiem trīs mēnešiem, ekonomikas izaugsme trešajā ceturksnī bijusi 11 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati.

Straujākais kāpums bijis Polijā (+1,4%), Kiprā (+1,1%) un Ungārijā (+0,9%), lielākais samazinājums reģistrēts Īrijā (-1,8%), Somijā (-0,9%) un Austrijā (-0,6%), bet Itālijā un Zviedrijā IKP saglabājies nemainīgs. Latvijas ekonomika šajā periodā palielinājusies par 0,6%, Lietuvas IKP sarucis par 0,1%, bet Igaunijā bijusi 0,2% lejupslīde.

Lasiet arī: Šokējoši Eurostat dati par gāzes cenu Latvijā un kaimiņos

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas