Fiļs tiesā no bijušās sievas piedzen gandrīz divus miljonus eiro

Rīgas Apgabaltiesa februāra vidū ir pilnībā apmierinājusi bijušā ABLV bankas līdzīpašnieka Oļega Fiļa prasību pret viņa bijušo sievu Santu Bernālu, lemjot no Bernālas piedzīt gandrīz divus miljonus eiro, apstiprināja uzņēmējs.

Tiesa trīs tiesnešu sastāvā ir atcēlusi pušu starpā noslēgtos dāvinājumu līgumus, uzliekot Bernālai pienākumu atgriezt 1,9 miljonus eiro, divas Porsche automašīnas un laulības laikā dāvinātas ekskluzīvas dārglietas.

Tiesa arī atzinusi par spēkā neesošiem virkni darījumu, kurus Bernāla noslēgusi par labu sev tuvu stāvošām personām. Uz darījumu pamata Bernālai piederošas kapitāldaļas, automašīnas, ievērojama apmēra naudas līdzekļi un citi aktīvi tikuši nodoti citiem ģimenes locekļiem. Par spēkā neesošiem atzītie darījumi noslēgti 2018.gadā, ap laiku, kad tika šķirta Fiļa un Bernālas laulība.

Uzņēmējs vērsās tiesā pirms dažiem gadiem, lūdzot atsaukt dāvanas, kuras tika dāvināts bijušajai sievai, jo

sieva esot vainojama laulības iziršanā.

Rīgas apgabaltiesa lietu izskatīja saistībā ar Bernālas un citu atbildētāju apelācijas sūdzībām par pērn pieņemto Rīgas pilsētas tiesas Vidzemes priekšpilsētā spriedumu, kas arī bijis atbildētājiem nelabvēlīgs. Spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā.

Lasiet arī: Osinovskis cer uz sava tiesas procesa pabeigšanu vēl šogad

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas