Gaidāmi nokrišņi, tostarp arī atkala – sasalstošs lietus

Otrdien, 13.februārī, palaikam gaidāmi nokrišņi, tostarp arī atkala – sasalstošs lietus! Uz ietvēm, ceļiem un citām virsmām veidosies stiprs vietām Vidzemē pat ļoti stiprs apledojums, radot apgrūtinātus un dažviet pat bīstamus apstākļus, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sinoptiķi norāda, ka naktī atsevišķos rajonos gaidāma miglas veidošanās, kas saglabāsies arī dienas laikā. Dominēs lēns līdz mērens austrumu vējš, kas nakts stundās vietām Kurzemē līča piekrastē būs brāzmains, dienā tas pakāpeniski iegriezīsies no rietumu puses. Nedēļas sākumā minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +2…-5 grādu robežās, bet dienās temperatūra  paaugstināsies līdz +2…-3 grādu.

Nedēļas vidū silto gaisa masu pakāpeniski nomainīs aukstāka, būs nokrišņiem bagāts laiks, taču tuvāk nedēļas beigām tie mitēsies un būs sausāks. Sākotnēji dominēs austrumu puses vējš, taču vēlāk tas iegriezīsies jau no ziemeļiem. Nedēļas gaitā gaisa temperatūra pakāpeniski kritīsies. Gaidāms, ka naktīs valsts rietumos gaiss lielākoties atdzisīs līdz +2…-4 grādiem, austrumos -2…-8 grādiem, bet nedēļas nogalē termometra stabiņš vietām varētu noslīdēt pat zem -10 grādu atzīmes.

Dienās gaisa temperatūra būs līdzīga – jūras piekrastē gaisam iesilstot virs 0 grādu atzīmes, bet virzienā uz austrumiem saglabājoties aukstākam laikam, dažviet austrumos termometra stabiņš nepakāpsies augstāk par -7 grādu atzīmi. Arī jaunnedēļ gaisa temperatūra būs mainīga.

Lasiet arī: Krauze: Riska fondam ir jābūt obligātam, jo brīvprātīgi šāda sistēma nestrādu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas