Helikoptera avārijā bojā gājis Ukrainas iekšlietu ministrs

Helikoptera avārijā Kijivas austrumu piepilsētā bojā gājušas trīs augsta līmeņa Ukrainas Iekšlietu ministrijas amatpersonas, raksta BBC.

Bojā gājis Ukrainas iekšlietu ministrs Deniss Monastirskis, viņa vietnieks un valsts sekretārs. Helikopters nogāzies Kijivas piepilsētā Brovari, un gājuši bojā visi deviņi tā pasažieri un vēl deviņi citi cilvēki, tostarp trīs bērni.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirilo Timošenko informēja, ka Monastirskis avārijas brīdī bija ceļā uz vienu no karadarbības karstajiem punktiem. Šobrīd nekas neliecina, ka avārija būtu tīši izraisīta, lai gan aculiecinieki sacījuši, ka pie vainas ir Krievijas izvērstais karš. Vietējais iedzīvotājs Volodimirs BBC sacīja: «Bija bieza migla, un nebija elektrības, un, kad nav elektrības, arī ēkas nav apgaismotas.»

42 gadus vecais Monastirskis bija ievērojama figūra Volodimira Zelenska komandā. Kopš kara sākuma 2022.gada februārī viņš regulāri informēja sabiedrību par Krievijas radītājiem zaudējumiem.

Ukrainas sniegtā informācija liecina, ka helikopterā atradās sešas ministrijas amatpersonas un trīs apkalpes locekļi.

Timošenko norādīja, ka ministrijas darbs turpināsies par spīti zaudējumam. Deputāte, Monastirska draudzene Marija Mezenceva sacīja, ka šī ir liela traģēdija ikvienam, jo Iekšlietu ministrijai ir nozīmīga loma reaģēšanā uz karadarbību: «Viņš draugiem, ģimenei un kolēģiem bija pieejams 24 stundas diennaktī, un bija ļoti tuvs prezidentam Zelenskim jau no pirmās viņa kampaņas dienas.»

Ukrainais policijas vadītājs Igors Klimenko sociālajā tīklā Facebook ziņojis, ka helikopters piederēja Ukrainas Ārkārtas dienestam, kamēr citas amatpersonas norāda, ka tas bijis franču Super Puma helikopters.

Avārijas radītais trieciens skāris arī bērnudārzu, un bojā gājuši trīs bērni. Vēl 15 bērni nogādāti slimnīcā, un kopumā mediķu aprūpē šobrīd ir 29 cilvēki. Pēc helikoptera nokrišanas izcēlās ugunsgrēks un bērnudārza personāls un audzēkņi tika evakuēti.

Trešdien, 18.janvārī, Latvijas prezidents Egils Levits Davosā apmeklēja Ukrainas māju, kas izveidota, lai pievērstu uzmanību Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā. Valsts prezidents izteica līdzjūtību Ukrainas iekšlietu ministra Denisa Monastirska un pārējo upuru, kuri šorīt gāja bojā helikoptera avārijā Ukrainā, tuviniekiem, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: Krievija uzbrūk civiliedzīvotājiem un Baltkrievijā rīko mācības

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas