Iedzīvotāju skaitā Indija šogad apdzīs Ķīnu

Iedzīvotāju skaita ziņā Indija 2023.gada vidū pārspēs Ķīnu par gandrīz trīs miljoniem cilvēku, aprēķinājusi Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO).

ANO aplēses liecina, ka Indijas iedzīvotāju skaits gada vidū sasniegs 1,4286 miljardus, kamēr Ķīnas iedzīvotāju skaits būs 1,4257 miljardi. Ķīnas iedzīvotāju skaits pagājušajā gadā saruka pirmo reizi vairāk nekā 60 gadu laikā, liecina šogad publiskotie oficiālie dati.

ANO rēķina, ka pasaules iedzīvotāju skaits gada vidū sasniegs 8,045 miljardus.

Indijai nav jaunu oficiālu datu par iedzīvotāju skaitu, jo tā pēdējo tautas skaitīšanu veica 2011.gadā. Indija parasti veic tautas skaitīšanu reizi desmit gados, un bija plānots, ka tas tiks darīts 2021.gadā. Taču koronavīrusa pandēmijas dēļ tautas skaitīšana tika atlikta, un nav sagaidāms, ka tā notiks tuvākajā nākotnē.

Indijas valdības kritiķi uzskata, ka tā tīšām novilcina tautas skaitīšanu, lai pirms nākamgad paredzētajām vēlēšanām slēptu datus par aktuālajām problēmām, piemēram, bezdarbu.

ASV socioloģisko pētījumu centra Pew Research Center aplēses liecina, ka Indijas iedzīvotāju skaits kopš 1950.gada, kad ANO sāka apkopot datus par iedzīvotāju skaitu, pieaudzis par vairāk nekā miljardu cilvēku.

Lasiet arī: Par dzimstību bija jāsatraucas jau pirms gadsimta ceturkšņa

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas