INDEXO iesniegusi pieteikumu bankas licencei

Ieguldījumu pārvaldīšanas akciju sabiedrība (IPAS) INDEXO ir pieteikusies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) bankas darbības atļaujas saņemšanai, ziņo šīs IPAS valdes locekle Ieva Margeviča.

INDEXO jaunās kredītiestādes licences pieteikumā ietvertas normatīvajos aktos paredzētās sadaļas – proti, jaunās bankas dibināšanas dokumenti, iecerētās bankas biznesa plāns, dažādas jaunās bankas politikas – piemēram, klientu politika, kredītu politika, ārpakalpojumu politika, risku vadības politika un virkne citu nepieciešamo politiku –, kā arī informācija un dokumenti par jaunās kredītiestādes akcionāriem un amatpersonu kandidātiem un citi nepieciešamie dokumenti.

«Šis ir būtisks, taču tikai pirmais solis jaunās INDEXO bankas licencēšanas procesā – šobrīd esam gatavi ciešai sadarbībai ar FKTK un Eiropas Centrālo banku, lai virzītos uz licences saņemšanu,» saka Valdis Siksnis, IPAS valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem. INDEXO šobrīd neizsaka prognozi par licences saņemšanas laiku, ņemot vērā cik darbietilpīgs un sarežģīts var būt jaunas kredītiestādes licencēšanas process.

Iecerēts, ka īsi pēc licences saņemšanas INDEXO banka sāks darbu – vispirms ieviešot privātpersonu pakalpojumus, kam  sekos arī uzņēmumu apkalpošana.

Šim nolūkam INDEXO topošās bankas vajadzībām šā decembra vidū izveidoja meitas sabiedrību AS IDX1R, pārvaldot 100% jaundibināmās sabiedrības akciju. Jaunās AS pamatkapitāls tika noteikts 2 miljonu apmērā, tā atradīsies Rīgā, Elizabetes ielā 13-1A (tur atrodas mātes uzņēmuma birojs). Tiek ziņots, ka IDX1R valdē strādās Siksnis, bet uzņēmuma padomi veidos INDEXO bankas projekta vadītāja Tīna Kukka, INDEXO privātpersonu segmenta attīstības vadītājs Vladimirs Bolbats un INDEXO līdzdibinātājs un valdes loceklis Henriks Karmo.

Līdz bankas licences saņemšanas valdes un padomes sastāvs tiks pārskatīts. Lai nodrošinātu uzņēmuma darbības rezultātu caurspīdību, INDEXO pārskatos atsevišķi norādīs pensiju darbības rezultātu un bankas izveidošanai nepieciešamās investīcijas. Plānots, ka bankas darbības uzsākšanai nepieciešamie darbinieki laika gaitā pāries strādāt uz šo meitas sabiedrību.

Kā ziņots iepriekš, šovasar INDEXO veiksmīgi noslēdza akciju sākotnējo piedāvājumu jeb IPO, kura ietvaros uzņēmums piesaistīja plānotos 7,49 miljonus eiro, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu par aptuveni 2,5 miljoniem eiro. IPO procesā investori iegādājās pensiju pārvaldes uzņēmuma akcijas un plānots, ka nākotnē jaunā INDEXO banka būs pensiju pārvaldes sabiedrības meitas uzņēmums. Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšlikuma.

IPAS INDEXO ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā 2. un 3.pensiju līmeņa plānus. Tā ziņo, ka ir piesaistījusi sev vairāk kā 99 tūkstošus klientu un vairāk kā pusmiljardu eiro pārvaldībā. Uzņēmumu 2017.gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji «ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā». Viņu vidū bez Sikšņa ir Toms Kreicbergs, Svens Dinsdorfs, Valdis Vancovičs, Filips Kļaviņš, Raimonds Slaidiņš un citi. 

INDEXO akciju tirdzniecība tika uzsākta šā gada 15.jūlijā Nasdaq Riga biržas Baltijas Regulētā tirgus Baltijas Oficiālajā sarakstā. INDEXO akciju tirdzniecības simbols ir IDX1R.

Lasiet arī: Atlīdzības izmaksas BIB noguldītājiem ir uzsāktas 22.decembrī

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas