IZM piedāvājums pilnībā salauztu izglītības sistēmu, brīdina LPS

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure ceturtdien, 8.jūnijā, intervijā LTV Rīta panorāmā teica, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) skolu tīkla piedāvājums nozīmē pilnībā salauzt esošo izglītības sistēmu, kas “ir soli par solim veidota”.

Viņa paskaidroja, ka šobrīd tiek plānots veidot skolu tīklu, pasakot, ka valsts noteiks, kur jābūt 7.–12.klašu posmam. Tas nozīmē, ka pašvaldība nevar plānot, kā modernizēt skolu, ko darīt, kādas investīcijas ieguldīt, piebilda Dundure.

“Mēs veicām atkārtoti skolu tīkla analīzi un redzam, cik tukšas paliek teritorijas. Faktiski tiek radīta situācija, ka jaunajām ģimenēm, pat tām, kas atgriežas, jādomā, vai tās var atgriezties savā dzimtajā pusē, jo tuvākā skola ir ļoti tālu,” klāstīja Dundure.

LPS akcentē, ka pēdējo 23 gadu laikā Latvijā kopumā slēgta 401 vispārizglītojošā skola, bet

2021./2022.mācību gadā – reorganizētas 166 vispārizglītojošās skolas.

Pašvaldību darbs šajā jomā turpinās, rēķinot demogrāfiskos un citus datus, teica Dundure.

Kā ziņots, optimizējot skolu tīklu, līdzšinējo izglītības pakāpi 7.–12.klašu izglītības posmā varētu zaudēt ap 100 skolas, lēš IZM. Tā piedāvā kritērijus “efektīva skolu tīkla izveidei”. Galvenie rādītāji, kas raksturo efektīvu un ilgtspējīgu skolu tīklu, IZM ieskatā, ir sasniedzamība atkarībā no izglītības posma, skolēnu skaits klašu grupās atkarībā no skolēnu blīvuma pašvaldībā un pedagoģiskā personāla kapacitāte.

20 izglītības iestādes attāluma vai iedzīvotāju blīvuma dēļ noteiktas kā izņēmumi, uz kuriem izstrādātie kritēriji neattiektos.

Lasiet arī: Pierīgas pašvaldības iebilst pret to vidusskolu slēgšanu telpu trūkuma dēļ

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas