Jaunajai Saeimas priekšsēdētājai Mieriņai sarunās ar ārzemju partneriem būs vajadzīgs tulks

Intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” Mieriņa atzina, ka viņai trūkst pieredzes darbā pie diplomātisko attiecību veicināšanas, jo līdz šim viņa pamatā strādājusi ar iekšpolitikas jautājumiem.

Uz jautājumu par svešvalodu zināšanām Mieriņa sacīja, ka sarunās ar ārzemju partneriem viņa izmantos tiesības runāt latviešu valodā. Jautāta, vai tas nozīmē, ka viņai būs nepieciešama tulka palīdzība, Saeimas spīkere atbildēja apstiprinoši.

Mieriņa sola būt atklāta un atvērta sarunām ar dažādām ieinteresētajām pusēm. Viņa labprāt sāktu darbu ar nevalstiskajām organizācijām un sabiedrības pārstāvjiem,

jo Saeimas prestižs un uzticība tai nav augstā līmenī,

tāpēc jāstrādā, lai cilvēkiem Saeimas lēmumi taptu skaidrāki un pieņemamāki.

Kā ziņots, Mieriņa aizvadītajā nedēļā Saeimas priekšsēdētājas amatā tika ievēlēta pēc tam, kad koalīcijas partneri balsojumā izgāza iepriekš pieteikto kandidātu, Mieriņas frakcijas biedru Gunāru Kūtri (ZZS). Par Mieriņu nobalsoja 55 deputāti – ZZS, Jaunās vienotības un Progresīvo deputāti, kā arī atsevišķi Latvija pirmajā vietā parlamentārieši, piemēram, Linda Liepiņa, Ramona Petraviča, Ainārs un Ričards Šleseri. Pret Mieriņu balsoja 34 parlamentārieši.

Lasiet arī: Valdība atbalsta plašas izmaiņas nodokļos no nākamā gada

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas