Jaunievēlētās partijas balsojumā izlemj par deputātu izvietojumu 14.Saeimā; Progresīvie iebilst

14.Saeimā ievēlēto partiju pārstāvji balsojumā ir izlēmuši par konkrētu vietu sadalījumu Saeimas Sēžu zālē, pēc jaunievēlētās Saeimas pārstāvju organizatoriskās sanāksmes žurnālistiem paziņoja līdzšinējā parlamenta spīkere Ināra Mūrniece (NA).

Sēžu zāles labajā malā vieta ir paredzēta Nacionālās apvienības (NA) deputātiem, tad seko Apvienotais saraksts (AS), tālāk – Jaunā vienotība (JV), kam blakus sēdēs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti, tad sekos Latvija pirmajā vietā (LPV), pēc tam – Progresīvie, taču kreisajai malai vistuvāk atradīsies Stabilitātei! pārstāvji.

Iebildumi pret šādu partiju izkārtojumu bija partijai Progresīvie. Kā savu nostāju pamatoja partijas pārstāve Antoņina Ņenaševa, pārējo partiju politiķi nevarēja norādīt kritērijus, pēc kuriem konkrētās vietas katrai partijai ir piešķirtas.

«Viss tika pamatots ar tradīciju, bet arī tā netika pamatota ar kritērijiem,» sacīja Progresīvo topošā deputāte.

Ņenaševa norādīja, ka apzinās, ka partijas sociāldemokrātiskā un «zaļā» ideoloģija pieder pie kreisā politiskā spektra, tomēr jautājumi esot radušies par citu partiju novietojumu. Piemēram, Progresīvo pārstāvei neesot izdevies saprast, kādēļ ZZS vai LPV ir kreisāka par JV. Progresīvie esot uzstājuši uz vietu blakus JV, pa kreisi no tās.

Nespējot panākt vienprātību vietu novietojumā, partijas pārstāvji par esošo vietu izkārtojumu balsoja.

Partiju pārstāvjiem atšķīrās atstāsts par balsu sadalījumu – vai par to balsojušas piecas vai sešas partijas.

Progresīvie norādīja, ka jauno izvietojumu atbalstījušas piecas no septiņām partijām.

Kā ziņots, otrdien, 18.oktobrī, parlamenta ēkā tikās 14.Saeimā ievēlēto politisko partiju un partiju apvienību pārstāvji, lai vienotos par 14.Saeimas pirmās sēdes sasaukšanu un citiem organizatoriska rakstura jautājumiem, informēja parlamenta Preses dienestā.

Saskaņā ar Satversmi jaunievēlētā Saeima sanāk uz pirmo sēdi novembra mēneša pirmajā otrdienā, līdz ar to 14.Saeima uz pirmo sēdi sanāks 1.novembrī. Sarakstu pārstāvjiem jāvienojas par Saeimas sēdes sasaukšanas laiku, tās darba kārtību un lēmumiem, kas jāpieņem pirmajā sēdē, lai jaunais parlamenta sasaukums varētu pilnvērtīgi sākt darbu.

Politiķiem jāvienojas arī par balsu skaitītāju un pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas locekļu izvirzīšanas kārtību.

Politisko spēku pārstāvji iepazīsies ar Saeimas Prezidija locekļu izvirzīšanas un ievēlēšanas kārtību, kā arī nepieciešamo rīcību, lai izveidotu 14.Saeimas frakcijas.

Tāpat šajā sanāksmē politisko spēku pārstāvjiem paredzēts vienoties par deputātu plānoto izvietojumu Saeimas sēžu zālē, lai Saeimas informācijas sistēmas varētu pielāgot jaunajam parlamenta sasaukumam.

Vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza JV, kura 14.Saeimā ieguvusi 26 mandātus, tai seko ZZS ar 16, AS ar 15, NA ar 13, Stabilitātei! ar 11, Progresīvie ar desmit un Latvija pirmajā vietā ar deviņiem mandātiem.

Lasiet arī: JV tikusies ar Levitu; būtisks progress koalīcijas izveidē nav, taču sarunas turpināsies

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas