Kariņš aicina koalīcijas partnerus “likt pie malas personiskās ambīcijas”

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien, 4.jūlijā pēc valdības sēdes aicināja koalīcijas partnerus “likt pie malas personiskās ambīcijas un bailes par saviem amatiem”.

Premjers norādīja, ka Jaunās vienotības (JV) iniciētās partiju sarunas katru reizi ir interesantas, bet problemātiskas ar to, ka tajās piedalās tikai opozīcijas partijas – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Progresīvie.

Līdz šim aicinājumam piedalīties nav atsaukušās divas koalīcijas partijas – Apvienotais saraksts (AS) un Nacionālā apvienība.

Kariņa ieskatā, tas neliecinot par plašu sadarbības garu. Premjers to salīdzināja ar laiku pirms vēlēšanām, kad partijas ieņēma diezgan kategoriskas nostājas, un tas, viņaprāt, nav “pārāk auglīgi”.

Kariņš atgādināja, visi ievēlētie politiķi strādā vēlētāju un valsts labā.

“Salikt kopā galvas, divas galvas ir gudrākas par vienu, trīs gudrākas par divām un tā tālāk,” sacīja premjers, aicinot sanākt kopā, runāt un meklēt labākos risinājumus.

Kā ziņots, pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, NA un AS, taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un Progresīvajiem, kam NA un AS iebilst.

Kariņš jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija “kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests” un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Lasiet arī: LM virza apstiprināšanai Latvijā Stambulas konvenciju ar atsauci uz Satversmes vērtībām

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas