Ķīna ziņo par uzvaru pār vīrusu; pārējā pasaule satraucas par datu patiesumu

Kamēr pasaules veselības eksperti cenšas iegūt informāciju par Covid-19 vilni Ķīnā, tās Komunistiskā partija paziņojusi, ka vīruss ir uzveikts, raksta aģentūra Reuters.

Ķīnas pēkšņā politikas maiņa attiecībā uz Covid-19 ierobežošanas pasākumiem tagad pakļāvusi vīrusa ietekmei 1,4 miljardus cilvēku lielo nāciju, kurai pret to nav praktiski nekādas imunitātes. Daudzas slimnīcas un apbedīšanas biroji ir pārslogoti, un starptautiskie eksperti prognozē, ka Ķīnā vīrusa dēļ šogad mirs vismaz miljons cilvēku. Tikmēr Ķīna ziņo par pieciem vai pat mazāk nāves gadījumiem dienā.

Kāds Pekinas iedzīvotājs Reuters pastāstīja, ka oficiālā informācija ir muļķīga, un norādīja, ka viņa tuvāko radinieku lokā vien jau ir miruši četri cilvēki. Viņš sacīja, ka cer uz godīgu valdības attieksmi, stāstot, kas notiek patiesībā.

Ķīna noraidījusi ārvalstu iebildumus, ka tās statistika ir politiski motivēti mēģinājumi pārspīlēt sasniegumus cīņā ar vīrusu.

Ķīnas Komunistiskās partijas oficiālais laikraksts rakstījis: «Ķīna un tās ļaudis noteikti uzvarēs pēdējo kauju ar epidēmiju.»

Pēc ierobežojumu atcelšanas Pekina ķīvējas ar valstīm, kas savukārt noteikušas obligāto testu veikšanu ieceļotājiem no Ķīnas, norādot, ka šādi noteikumi ir nevajadzīgi un tiem trūkst zinātniska pamatojuma. Arī pasaulē lielākās aviolīniju asociācijas IATA vadītājs Villijs Velšs (Willie Walsh) kritizējis ieviestos ierobežojumus, nosaucot tos par neapdomīgiem. Tajā pašā laikā Ķīna, kas no 8.janvāra atcels karantīnas prasības ieceļotājiem, joprojām pieprasīs veikt Covid-19 testus.

Japāna ir pievienojusies to valstu skaitam, kas pieprasa pirms ceļojuma veikta Covid-19 testa rezultātus. Arī Eiropas Savienības amatpersonas 4.janvārī tiksies, lai vienotos par kopējo pieeju un prasībām ceļotājiem no Ķīnas.

3.janvārī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) amatpersonas tikās ar Ķīnas zinātniekiem, lai apspriestu Ķīnas datu korektumu. PVO aicinājusi zinātniekus parādīt datus par vīrusa sekvencēšanu, hospitalizācijas, nāves gadījumu un vakcinācijas statistiku. Reuters decembrī ziņoja, ka PVO kopš ierobežojumu mīkstināšanas Ķīnā nav saņēmusi informāciju par hospitalizāciju Covid-19 dēļ, tādēļ rodas bažas, ka Pekina slēpj patieso vīrusa izplatības apjomu. 3.janvārī Ķīna ziņoja par pieciem nāves gadījumiem, kas kopējo oficiālo nāves gadījumu skaitu palielina līdz 5258, kas ir ļoti zems, salīdzinot ar starptautiskajiem rādītājiem.

Lielbritānijas veselības datu apstrādes uzņēmums Airfinity lēš, ka ik dienu no Covid-19 Ķīnā mirst ap 9000 cilvēku.

Lasiet arī: Ķīna paziņo – testu veikšana ceļotājiem ir nepieņemama

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas