Kinorežisore aplej Helmani ar vīnu

Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (NA) Ziemeļvalstu dienas pasākumā Doma dārzā ar vīnu aplējusi režisore Ilze Burkovska-Jakobsena.

Režisore skaidroja, ka Ziemeļvalstis viņai ir demokrātijas paraugs. Viņas vērtējumā, vēstniecībām kopīgi atzīmēt nacionālos svētkus ir laba ideja. Taču Helmaņa kunga klātbūtne viņai likusi domāt par Ogres muzeja darbinieku un citu kultūras darbinieku nedemokrātisko darba apstākļu vidi.

“Esmu emociju cilvēks, un man radās spontāna reakcija: kāpēc pasākumu, kuru es sauktu par demokrātisku, apmeklē nedemokrātisks cilvēks? Esmu ilgi dzīvojusi Norvēģijā, un tur mākslinieki diezgan bieži lej uz galvas.

Taču es ļoti atvainojos Dānijas pārstāvim, kurš stāvēja blakus Helmanim,

ka aplēju to ar vīnu. Tas nebija plānots,” skaidroja režisore.

[Ilze Burkovska-Jakobsena ir režisore un scenāriste, kura strādā gan dokumentālajā, gan animācijas, gan aktierkino. Režijas gaitas aizsākusi Norvēģijā, veidojot vairākas filmas par Latviju Skandināvijas skatītājiem. Pēdējos gados dzīvo un strādā paralēli Norvēģijā un Latvijā. Īsmetrāžas dokumentālā filma Bekons, sviests un mana mamma tika apbalvota ar Lielo Kristapu 2009.gadā, savukārt animētā dokumentālā filma Mans mīļākais karš – 2020. gadā. Pēc Conterchamp kategorijas balvas iegūšanas Ansī festivālā 2020.gadā, filma joprojām ceļo pasaulē un tiekas ar skatītājiem dažādās valstis. Savukārt režisore piedalījusies vairāku prestižu starptautisku festivālu žūriju darbā, tostarp Ansī Animācijas filmu festivālā un Varšavas Starptautiskajā Filmu festivālā 2022.gadā. Šī ir izziņa par balvas Lielais Kristaps 2023.gada konkursa žūrijas locekli no balvas mājas lapas – BNN.]

Tikmēr Helmanis sociālajā vietnē Facebook raksta, ka “huligānisms un likumpārkāpēju aizstāvība – liberālo “kultūras aizstāvju” būtība”. Viņš skaidro, ka Burkovska-Jakobsena esot viņu aplējusi ar sarkanvīnu un metusies bēgt.

Sabiedrības nopēlumu Helmanis izpelnījies gada sākumā, kad saistībā ar viņa ieceri izstādīt sankcijām pakļautajam Krievijas oligarham Pjotram Avenam piederošās porcelāna kolekcijas izstādi izcēlās konflikts starp Ogres pašvaldības vadību un Ogres muzeja darbiniekiem.

Toreiz muzeja pārstāvji iebilduši pret Helmaņa ieceri muzejā sarīkot Avena porcelāna izstādi no viņa privātkolekcijas, savukārt no domes vadības sekojis lēmums par muzeja reorganizāciju.

Lasiet arī: NA politiķim cieša saikne ar «sankcionēto oligarhu» Avenu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas