KNAB atklājis nelikumīgu zivjaudzēšanu BIOR telpās

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR valsts amatpersonu.

KNAB savā ceturtdienas, 1.decembra, paziņojumā medijiem ziņo, ka Vidzemes prokuratūrai 25.novembrī sūtītajā iesniegumā norādījis: šī persona, iespējami ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā ir valsts institūcijai nodarījusi mantisko zaudējumu. 

Institūtam nodarītais kaitējums ir aprēķināts gandrīz 130 tūkstošu eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka amatpersona nelikumīgi audzēja zivis divās BIOR zivju audzētavās – precīzāk, pretlikumīgi izveidotos baseinos institūta telpās, tiem izmantojot BIOR infrastruktūru un materiāli tehniskos resursus. Izmeklētais noziedzīgais nodarījums īstenots laika posmā ne vēlāk kā no 2018. gada augusta līdz 2021. gada 4. jūnijam.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2021. gada 5. jūlijā, izmeklējot noziedzīga nodarījuma veikšanu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 318. panta otrajā daļā. Nosūtot krimināllietas materiālus Vidzemes prokuratūrai, birojs ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu. Prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Lasiet arī: KNAB ziņo par iespējamu valsts amatpersonas kukuļošanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas