KP atklātā pārvadātāju rīcība bargi jāsoda, saka ministrs

Konkurences padomes (KP) atklātā vienošanās reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumos ir nepieņemama, savukārt pārvadāju rīcība ir jāsoda ar pilnu bardzību, norādīja satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Viņš uzsvēra, ka šī konkursa mērķis ir nodrošināt, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu pieejami Eiropas līmeņa pārvadājumi – kvalitatīvi, ērti un pieejami.

«KP atklātā situācija ir nepieņemama. Šo trīs minēto pārvadāju rīcība ir ne tikai

noziegums, kas jāsoda ar pilnu bardzību,

bet arī šķērslis tam, lai ikviens iedzīvotājs jau drīzumā varētu pārvietoties ar jaunajiem autobusiem,» pauda Vitenbergs.

Jau ziņots, ka KP par aizliegtu vienošanos reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumos piemērojusi naudas sodu kopumā 1,975 miljonu eiro apmērā trim reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem – AS Liepājas autobusu parks (LAP), Nordeka un SIA Latvijas sabiedriskais autobuss, trešdien žurnālistiem pavēstīja KP priekšsēdētājs Juris Gaiķis. Tostarp LAP piemērota soda nauda 862 700 eiro apmērā, Nordeka – 637 600 eiro apmērā, bet Latvijas sabiedriskajam autobusam – 474 600 eiro apmērā.

Soda nauda kompānijām piemērota par vienošanos Autotransporta direkcijas (ATD) organizētajos iepirkumos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutos uz 10 gadiem.

Lasiet arī: ATD par neatļauto vienošanos konsultēsies ar IUB un KP

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas