“Kremļa 9.maija parāde”. Kiberuzbrukuma dēļ “Balticom” kanālos uz laiku nonācis propagandas saturs

Kiberuzbrukuma dēļ komunikāciju operatora “Balticom” translētajos televīzijas kanālos uz laiku nonācis Kremļa propagandas saturs.

Kā sociālajos tīklos skaidro Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš, uzņēmumam “Balticom” šorīt noticis kiberuzbrukums, kā rezultātā uzņēmums zaudējis kontroli pār televīzijas retranslācijām.

Kiberuzbrukuma laikā visu “Balticom” retranslēto televīzijas programmu vietā ēterā bija redzams Krievijas propagandas saturs – Kremļa 9.maija parāde.

Šobrīd “iTV” serviss ir atslēgts un tiek noskaidroti notikušā apstākļi, pauž Āboliņš.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārstāvji aģentūrai LETA sacīja, ka “Cert.lv” sadarbībā ar “Balticom” veic incidenta izmeklēšanu, un šobrīd pieejamā informācija liecina, ka “Balticom” operatora infrastruktūra nav kompromitēta.

Uzbrukums ir noticis satura piegādes partnerim ārpus Latvijas, un “Balticom” retranslēja šo mainīto saturu.

“Cert.lv” pārstāvji akcentēja, ka “šis nav kiberuzbrukums, kas būtu vērsts pret Latvijas infrastruktūru, taču ir daļa no Krievijas hibrīdkara, un šādas provokācijas, visticamāk, turpināsies arī nākotnē, un tām ir jābūt gataviem”.

Šis īsā laikā ir jau otrais gadījums, kad kiberuzbrukuma rezultātā pie Latvijas skatītājiem nonāk Krievijas propagandas saturs. 17.aprīlī platformā “Tet” ukraiņu kanāla “Freedom” tiešraides laikā 20 minūšu garumā tika atskaņotas Krievijas mākslinieku dziesmas un propagandas klipi. Uzņēmumā “Tet” skaidroja, ka šāds televīzijas kanāla “Freedom” signāls ticis saņems no satelīta.

Lasiet arī: VIDEO | Putins brīdina par globālo konfliktu, Krievijai atzīmējot Otrā pasaules kara uzvaru

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas