Kremlis: Mēs vēlētos, lai Vatikāns vada miera sarunas

Kremlis 28.novembrī paziņojis, ka labprāt pieņemtu Vatikāna piedāvājumu vadīt miera sarunas, lai risinātu situāciju Ukrainā, taču Kijivas nostāja to padarījusi neiespējamu, raksta aģentūra Reuters.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs teica: «Protams, mēs atbalstam šādu labas gribas žestu, bet, ņemto vērā de facto un de iure situāciju, kas šobrīd ir Ukrainas pusē, mēs nevaram to pieprasīt.»

Pāvests Francisks vairākkārt uzsvēris, ka Vatikāns ir gatavs darīt visu iespējamo, lai samierinātu karojošās puses un beigtu karu Ukrainā. Kopš Krievijas iebrukuma sākuma vairākas valstis, ieskaitot Turciju, Izraēlu un Ķīnu, ir nosauktas kā potenciālie sarunu vedēji.

Krievija ir apvainojusi Ukrainu vairākkārtīgā sarunu izgāšanā, atsakoties runāt ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Savukārt Ukraina paziņojusi, ka neatdos nevienu savas teritorijas daļu, kas nonākusi Krievijas okupācijā.

Pāvests Francisks bieži savās publiskajās runās piemin Ukrainu, un vairākkārt ir brīdinājis, ka kodolieroču izmantošana var novest pie neaptveramām sekām visai pasaulei. Oktobrī pāvests pirmo reizi tieši vērsās pie Putina, aicinot izbeigt «vardarbības un nāves virpuli» Ukrainā.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: elektroapgāde daļēji atjaunota

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas