Krievija atsākusi masveida raķešu triecienus visā Ukrainā

Krievija pirmdienas, 31.oktobra rītā ir atsākusi masveida raķešu triecienus visā Ukrainā, tostarp galvaspilsētā Kijevā, izraisot elektroenerģijas un ūdens padeves pārtraukumus, atsaucoties uz Ukrainas amatpersonām, ziņo britu medijs BBC.

Iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko apgalvo, ka ir informācija par 40 ienaidnieka raķešu atrašanos gaisā virs Ukrainas, ziņo Unian.

Kā stāsta Kijivas apgabala gubernators Oleksijs Kuļeba, Kijivas apgabalā darbojas pretgaisa aizsardzība. «Kijivas apgabala iedzīvotāji! Reģionā darbojas pretgaisa aizsardzība. Palieciet patversmēs un drošās vietās,» viņš mudina.

Kijevā līdz šim ziņots par vismaz diviem sprādzieniem – dažos pilsētas rajonos nav elektrības. Savukārt Ukrainas Ziemeļaustrumu pilsētā Harkivā skarti kritiski svarīgi infrastruktūras objekti, paziņoja vietējās iestādes.

Šobrīd tiek ziņots arī par raķešu triecieniem centrālajā Vinnicas apgabalā, Dņipropetrovskas un Zaporižjas apgabalos dienvidaustrumos, kā arī Ļvivā Ukrainas rietumos.

Ukrainas Gaisa spēku preses pārstāvis Jurijs Ihnats Ukrainas televīzijai sacīja, ka Krievija uzbrukuma veikšanai bija izmantojusi savus stratēģiskos bumbvedējus.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska kancelejas vadītājs Andrijs Jermaks sacīja, ka «Krievijas neveiksminieki turpina cīnīties pret miermīlīgiem objektiem».

Masveida raķešu triecieni tika īstenoti pēc tam, kad Krievija apsūdzēja Ukrainu bezpilota lidaparātu uzbrukumā agresorvalsts Melnās jūras flotei anektētajā Krimā.

Sestdien, 29.oktobrī, bezpilota lidaparāta uzbrukumā Sevastopoles ostas pilsētā tika bojāts viens Krievijas karakuģis, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija. Tā arī apsūdzēja britu speciālistus, ka tie apmācījuši ukraiņu karavīrus, kuri pēc tam veica triecienus Krimā – Ukrainas dienvidu pussalā –, ko Krievija anektēja 2014.gadā.

Maskava nesniedza nekādus pierādījumus, lai pamatotu savus apgalvojumus.

Lasiet arī: Krievija apturējusi savu dalību Melnās jūras graudu eksporta darījumā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas