Krievijas daiļslidotājam Pļuščenko nav Latvijas pilsonības vai uzturēšanās atļaujas

Pretēji Lietuvā izskanējušajiem apgalvojumiem, Krievijas daiļslidotājam Jevgeņijam Pļuščenko nav nedz Latvijas pilsonības, nedz Latvijā izsniegtas uzturēšanās atļaujas, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pēc sabiedrības sašutuma no Lietuvā plānota pasākuma ar Latvijas daiļslidotāju piedalīšanos programmas ticis izņemts Krievijas agresīvajam režīmam simpatizējošā Pļuščenko vārds. Lietuvas Seima Kultūras komisijas pārstāvis Vītauts Kernaģis LRT tika apgalvojis, ka Pļuščenko varot iebraukt Lietuvā, jo viņam esot Latvijas pase. Parlamenta deputāts solījis meklēt veidus, kā nepieļaut Krievijas daiļslidotāja ierašanos valstī.

Pļuščenko ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbalstītājs.

Kā atgādināja Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija LRT, Pļuščenko sociālajos tīklos rakstījis, ka pilnībā uzticas Putinam. Divkārtējais olimpiskais čempions ir uzsvēris, ka viņš nav politiķis, bet gan sportists, un viņa mērķis ir ar sporta palīdzību saliedēt cilvēkus neatkarīgi no politiskām atšķirībām. Intervijā Krievijas televīzijai viņš teicis, ka ir nepieciešams apvienoties un atbalstīt krievu karavīrus, un paudis ticību Krievijas uzvarai.

Pļuščenko kā izrādes dalībnieka minēšana izraisīja sašutumu Lietuvas medijos un sabiedrībā. Trešdienas pēcpusdienā pasākuma aprakstā Pļuščenko vārds vairs nebija atrodams. Pasākumu organizē uzņēmums Show life, kura vadītājs Julians Tkačovs LRT norādījis, ka Pļuščenko izrādē nepiedalīsies, bet piedalīsies viņa konkursu laureāti.

Kā dalībniece minēta vairākkārtēja Latvijas čempione dejās uz ledus Olga Jakušina, Diāna Ņikitina, kura Latviju pārstāvēja Phjončhanas olimpiskajās spēlēs daiļslidošanā, kā arī Latvijas daiļsslidotāji Aleksandrs Jakušins, Kristīna Gaile, Eva Gaile un Liza Jubkāne.

Biļešu tirdzniecības vietnē Bilesuserviss.lv pieejamā informācija liecina, ka ledus šovs Īkstīte latviešu valodā decembrī būs skatāms arī Daugavpils, Liepājas un Ventspils ledus hallēs. Pasākuma organizators ir Ice Republic, un izrādes režisore un skatuves vadītāja ir Olga Jakušina-Raikovska.

Lasiet arī: Lietuvā sašutums par varbūtēju Pļuščenko dalību Latvijas daiļslidotāju šovā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas