Krieviju sadusmo pāvesta izteikumi par etniskajām minoritātēm

Maskava komentējusi pāvesta Franciska izteikumus par atsevišķu Krievijas armijas sastāvā karojošo etnisko minoritāšu kareivju īpašo nežēlību, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Intervijā jezuītu laikrakstam America pāvests Francisks teicis, ka visnežēlīgāk rīkojas Krievijas pusē karojošie čečeni un burjati. Krievija uz to atbildējusi, ka šādas piezīmes ir aplamas, jo visas etniskās grupas ir «viena ģimene». Pāvests arī norādīja, ka Kremļa mākslīgi izraisītais bads Ukrainā 1932.–1933.gadā bija genocīds. 

BNN iepriekš rakstīja, ka Krievija labprāt ļautu Vatikānam vadīt sarunas ar Ukrainas pusi.

Lasiet arī: Kremlis: Mēs vēlētos, lai Vatikāns vada miera sarunas

Vaicāts par savu nevēlēšanos atklāti nosodīt Krieviju, pāvests atbildēja, ka saņem daudz informācijas par kareivju nežēlību: «Kopumā nežēlīgāki ir tie, kas karo Krievijas pusē, bet nav krievu izcelsmes, piemēram, čečeni un burjati, un tamlīdzīgi.»

Čečeni, etniskā grupa, kas apdzīvo dienvidrietumu Krieviju, pārsvarā ir islamticīgie, savukārt burjati pieder pie mongoļu etniskās grupas un tradicionāli ir budisti vai šamanisko reliģiju praktizētāji.

Krievijas sastāvā ir republikas ar dažādu reliģisko piederību, tomēr valsts valdošā reliģija ir pareizticība.

Pāvests ir runājis ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, un ar Vatikāna vēstnieka starpniecību sazinājies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. «Es cenšos nevērsties pie kāda individuāli, lai neaizvainotu, un drīzāk nosodu situāciju kopumā, lai gan ir labi zināms, kam veltu savus vārdus. Ne vienmēr ir nepieciešams nosaukt konkrētus vārdus un uzvārdus,» teica pāvests. Viņš arī piebilda: «Visi zina manu nostāju, ar Putina piesaukšanu vai bez.»

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova nosodījusi pāvesta komentārus. Zaharova paziņoja: «Tā pat vairs nav rusofobija, tās ir vārdos neaprakstāmas aplamības. Mēs esam viena ģimene ar burjatiem un čečeniem, un citiem mūsu daudznacionālās un daudzkonfesiju valsts pārstāvjiem.»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas