Kučinskis varētu būt viens no “Apvienotā saraksta” kandidātiem EP vēlēšanās

Ekspremjers un iepriekšējais iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) varētu būt viens no “Apvienotā saraksta” (AS) kandidātiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, apstiprināja politiķis.

Vaicāts par neoficiāli izskanējušo informāciju, ka viņš varētu kandidēt no AS saraksta, Saeimas deputāts Kučinskis norādīja, ka ir piekritis startēt vēlēšanās, reizē piebilstot, ka gala lēmums par kandidātu sarakstu vēl būs jāpieņem “Apvienotā saraksta” valdei.

Ekspremjers norādīja, ka AS ir pārliecināta, ka šajās EP vēlēšanās, kas “nestabilās ārpolitiskās situācijas dēļ ir svarīgākas nekā jebkad, visi spēki ir jāliek kopā”. To viņš sacīja kontekstā ar Krievijas karu pret Ukrainu, uzsverot, ka Ukrainu vēl daudz vajadzēs aizstāvēt.

Kučinskis arī norādīja, ka līdz šim Latvijas austrumu robežu vairāk esam nostiprinājuši pašu spēkiem. Būtu jāveicina izpratne, ka tā ir ES ārējā robeža, kurai būtu nepieciešams ES lielāks atbalsts, atzīmēja deputāts.

Bijušais iekšlietu ministrs norāda, ka tāpat ir jāstrādā pie nelegālās migrācijas mazināšanas.

Eiropā jau “atveras acis”, ka nelegālās migrācijas gadījumā nav runa par bēgļiem no karalauka un ka ir jāstrādā pie drošības risku mazināšanas, pauda politiķis.

Kā ziņots, Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” iepriekš vēstīja, AS kā pirmo kandidātu plānots pieteikt “Tviterkonvoja” vadītāju Reini Pozņaku, bet otrais numurs tiks atvēlēts Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājam Raimondam Bergmanim (AS).

AS valde janvāra beigās plāno pieņemt lēmumu par kandidātiem uz EP vēlēšanām.

EP vēlēšanas paredzētas jūnija sākumā.

Lasiet arī: EP vēlēšanās ZZS kā saraksta lokomotīvi plāno pieteikt Valaini, AS – tviterkonvoja līderi Pozņaku

Lasiet arī: Apsver Rokpeļņa virzīšanu kā vienu no līderiem ZZS sarakstā uz EP vēlēšanām

Lasiet arī: Ušakovs vēlreiz grib uz Eiropas Parlamentu. Zināmi Saskaņassaraksta līderi

Lasiet arī: JKP nosauc vairākus kandidātus Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas