Lai nodrošīnātu prasību sankciju regulējumā, no Gaso padomes un valdes atbrīvoti daži locekļi

Lai nodrošinātu spēkā esošā Eiropas Padomes (EP) sankciju regulējuma prasības, Uzņēmumu reģistrs (UR) pieņēmis lēmumu izdarīt izmaiņas Komercreģistrā, no šodienas atbrīvojot no amata atsevišķus AS Gaso padomes locekļus un valdes locekli Antonu Bubenovu, teikts Gaso mātessabiedrības AS Latvijas gāze paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

Paziņojumā minēts, ka UR ir pieņēmis lēmumu, kas paredz izdarīt izmaiņas Komercreģistrā – atbrīvojot no amata atsevišķus Gaso padomes locekļus no 27.marta. Minētais lēmums pieņemts, lai nodrošinātu spēkā esošā sankciju regulējuma, kas stājās spēkā 2023.gada 25.februārī, par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā, prasības.

Tāpat 17.martā UR ir pieņēmis lēmumu, kas paredz izdarīt izmaiņas Komercreģistrā, atbrīvojot no 27.marta no valdes locekļa amata Bubenovu.

«Minētās izmaiņas Gaso padomes un valdes sastāvā neietekmēs lēmumu pieņemšanas procesu Gaso ikdienas darbā, jo nepieciešamais kvorums gan padomē, gan valdē būs nodrošināts atbilstoši Gaso statūtiem,» teikts Latvijas gāzes paziņojumā.

Latvijas gāze norāda, ka, veicot minētās izmaiņas Gaso padomes un valdes sastāvā, ir nodrošināta koncerna Latvijas gāze pilnīga atbilstība spēkā esošajam sankciju regulējumam.

Latvijas gāzes pārstāvji februāra beigās ziņoja, ka kompānija ir apņēmusies līdz 27.martam veikt visas darbības, lai nodrošinātu nepieciešamās izmaiņas Gaso pārvaldības struktūrā. 

Kompānijā norādīja, ka šogad 25.februārī stājās spēkā EP regula par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā. Atbilstoši regulai no 2023.gada 27.marta ir aizliegts Krievijas valstpiederīgajiem vai fiziskām personām, kas uzturas Krievijā, ieņemt amatus kritisko infrastruktūru, Eiropas kritisko infrastruktūru un kritisko vienību īpašnieku vai operatoru pārvaldības struktūrās.

Latvijas gāzes meitassabiedrība Gaso ir nacionālai drošībai nozīmīga kapitālsabiedrība, kurai pieder kritiskā infrastruktūra – dabasgāzes sadales tīkls. Ievērojot minēto, kā arī starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju likuma prasības, Latvijas gāze veiks visas darbības, lai nodrošinātu nepieciešamās izmaiņas turpmākajā Gaso pārvaldības struktūrā atbilstoši regulas prasībām noteiktajā termiņā.

Tāpat ziņots, ka Latvijas gāze koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 689,752 miljoni eiro, kas ir par 31,3% vairāk nekā 2021.gadā, bet koncerna peļņa pieauga 12,1 reizi – līdz 39,073 miljoniem eiro.

Savukārt Gaso ieņēmumi pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 52,46 miljoni eiro, kas ir par 11,3% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums cieta zaudējumus 1,751 miljona eiro apmērā pretēji peļņai gadu iepriekš.

Gaso ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā.

Kompānija nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. Gaso darbību sāka 2017.gada decembrī, un tās vienīgā īpašniece ir Latvijas gāze.

Latvijas gāzes lielākie akcionāri ir Gazprom (34%), Marguerite Gas II.S.a.r.l. (28,97%), Uniper Ruhrgas International GmbH (18,26%) un SIA Itera Latvija (16%).

Lasiet arī: BNN nedēļas apkopojums: Streiko visur. 100 dienu bilance. Pašiem bīstama reforma. «Zaļie šroti»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas