Latvijā autoceļu būvdarbos šogad ieguldīs 160 miljonus eiro

Latvijā autoceļu būvdarbos šogad plānots ieguldīt apmēram 160 miljonus eiro, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis.

Viņš norādīja, ka šogad darbus plānots veikt uz apmēram 450-480 kilometriem autoceļu, ieguldot apmēram 160 miljonus eiro.

Vienlaikus Lazdovskis atzīmēja, ka autoceļu remonta sezonā ieguldītā summa šogad būs nedaudz lielāka kā pagājušajā gadā, taču mazāka nekā 2020., 2021. un 2022.gadā, kad bija pieejams arī Covid-19 finansējums, un autoceļiem kopumā tik atvēlēti vidēji 200-230 miljoni eiro gadā pie būvniecības cenu līmeņa, kas bija par apmēram 20% zemāks nekā šobrīd.

Viņš arī atzina, ka pieejamais finansējuma apmērs nozīmē, ka pārskatāmā nākotnē nāksies atteikties no vairākiem ambicioziem  autoceļu pārbūves projektiem, kuri gan šobrīd nav konkrēti identificēti.

Tajā pašā laikā Lazdovskis piebilda, ka, piemēram, Rīgas apvedceļa projekts varētu netikt īstenots tik ātri kā bija plānots.

“Ar pārbūves projektiem būs jāpiebremzē,” atzīmēja Lazdovskis, norādot, ka, ņemot vērā pieejā finansējuma apmēru, nāksies vairāk koncentrēties uz autoceļu esošā stāvokļa saglabāšanu un asfalta virskārtas nomaiņu, neļaujot situācijai uz autoceļiem, kas ir labā un apmierinošā stāvoklī, pasliktināties.

Jau vēstīts, ka LVC apgrozījums pagājušajā gadā bija 20,93 miljoni eiro, kas ir par 8,8% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 2,4% – līdz 187 384 eiro.

LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām. LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.

Lasiet arī: NATO spējas ir nesalīdzināmi pārākas nekā Krievijai, komentē Braže

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas