Latvijā pieaug jaunatklāto Covid-19 gadījumu un tā upuru skaits

Aizvadītajā nedēļā – no 23. līdz 29.oktobrim, salīdzinājumā ar nedēļu pirms tās –jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir palielinājies par 53,3%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Kopumā nedēļas laikā veikti 486 testi, kas ir par 30,3% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Pozitīvo testu īpatsvars bija 28,4%,

kas ir par 4,3% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Aizvadītajā nedēļā stacionēti 154 pacienti ar Covid-19 infekciju – iepriekš tādu bija 87, reģistrēti 11 nāves gadījumi Covid-19 pacientiem, kamēr nedēļu iepriekš – seši.

SPKC informē, ka saņemti jaunākie dati no notekūdeņu monitoringa, kur redzams, ka vairākās pilsētās novērojams straujš pieaugumu EG.5 jeb Eris paveida klātbūtnei.

Savukārt vidējā gripas izplatības intensitāte nedaudz mazinājusies.

Ģimenes ārstu praksēs reģistrēti astoņi klīniskie gripas gadījumi jeb vidēji 11,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr iepriekš bija 8,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Kopš sezonas sākuma ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 27 gripas gadījumi, lielākā gripas intensitāte reģistrēta līdz četru gadu vecumam.

Pagājušajā nedēļā informācija par pacientu skaitu, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos (AAEI), saņemta no 41 ģimenes ārstu prakses. Pacientu īpatsvars ar elpceļu infekcijām saglabājas iepriekšējās nedēļas līmenī – proti 20% no kopējā pacientu skaita, kas vērsušies ambulatorajās iestādēs.

Ar AAEI simptomiem kopā bija vērsušies 819 pacienti jeb vidēji 1153,6 uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstāka saslimstība ar AAEI reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam.

Eiropas Savienības reģiona valstīs gripas izplatība saglabājas starpsezonu līmenī. Kopumā AAEI sastopamības biežums bija šajā gadalaikā paredzētajā līmenī lielākajā daļā valstu.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks.

Šajā sezonā pret gripu ar valsts apmaksāto vakcīnu ir vakcinējušies 44 266 iedzīvotāji, bet pret Covid-19 vakcinējušies 7 603 iedzīvotāji.

Lasiet arī: Cikloni sola lietainu, bet visai siltu laiku

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas