Latvijas kritiskā infrastruktūra uz sauszemes ir daudz lielākā drošībā nekā jūrā, vērtē premjere

Latvijas kritiskā infrastruktūra uz sauszemes ir daudz lielākā drošībā nekā jūrā, trešdien, 25.oktobrī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Viņa norādīja, ka – lai gan kritisko infrastruktūru jūrā Nacionālie bruņotie spēki novēro jau kopš pērnā gada un šim nolūkam NATO veic patrulēšanu Baltijas kopējā gaisa telpā, tomēr

katru kabeli, kas iegremdēts jūrā, nosargāt nav iespējams.

Nesen Siliņa uzdeva atbildīgajām iestādēm izvērtēt sauszemes kritiskās infrastruktūras aktuālos drošības izaicinājumus un nepieciešamos uzlabojumus. Šis ziņojums vēl neesot gatavs, taču Siliņa cer to sagaidīt tuvākajā laikā.

Kopumā gan viņa vērtēja, ka “šobrīd mūsu sauszemes infrastruktūra ir daudz lielākā drošībā, nekā tā ir jūrā, kur nosargāšana ir daudz kritiskāka, un tādu lielu apdraudējumu nav”. Premjere piebilda, ka arī Inčukalna pazemes gāzes krātuve ir par 85% pilna – kā tas ir reti bijis iepriekš.

Lasiet arī: NATO pastiprina patrulēšanu Baltijas jūrā pēc zemūdens infrastruktūras bojājumiem

Kā jau tika ziņots, jautājumi par kritiskās infrastruktūras drošību aktualizējās līdz ar mēģinājumiem destabilizēt iestāžu darbu, izplatot anonīmas terorisma draudu vēstules, kā arī konstatējot aizdomīgus bojājumus Baltijas jūrā iegremdētā Somijas–Igaunijas komunikāciju kabelī un gāzesvadā Balticconnector.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas