Lavrovs nosauc Vatikānu par “neelegantu” vietu, kur rīkot Ukrainas un Krievijas miera sarunas

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs piektdien, 23.maijā, apšaubīja Vatikānu kā potenciālo miera sarunu vietu starp Krieviju un Ukrainu, sakot, ka pašam Svētajam Krēslam būtu neērti uzņemt divas galvenokārt pareizticīgo valstis, ziņo “Reuters”.

Itālijas premjerministre Džordžija Meloni otrdien sacīja, ka pāvests Leons XIV telefonsarunā ar viņu ir apstiprinājis savu gatavību rīkot sarunas.

Lavrovs, uzstājoties Diplomātiskajā akadēmijā Maskavā, piektdien noniecināja ideju par Vatikānu kā nākamo sarunu norises vietu, un Kremlis paziņoja, ka vēl nav panākta vienošanās par to, kur varētu notikt jaunā sarunu kārta.

“Daudzi cilvēki fantazē par to, kad un kur tā (tikšanās) notiks. Mums šobrīd nav nekādu ideju,” sacīja Lavrovs.

“Bet iedomājieties Vatikānu kā sarunu norises vietu. Būtu mazliet neeleganti, ja pareizticīgās valstis izmantotu katoļu platformu, lai apspriestu jautājumus par to, kā novērst (konflikta) pamatcēloņus.”

“Domāju, ka pašam Vatikānam nebūtu ļoti ērti šādos apstākļos uzņemt divu pareizticīgo valstu delegācijas,” piebilda Lavrovs.

Ukrainas un Krievijas sarunu vedēji šī mēneša sākumā Stambulā rīkoja pirmās tiešās sarunas vairāk nekā trīs gadu laikā.

Lavrovs arī sacīja, ka Maskava nepieļaus, lai Ukrainā krievvalodīgos turpina pārvaldīt, kā viņš to nosauca, “hunta”, ko vada Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Ja Krievija to pieļautu, tas būtu “noziegums”, viņš sacīja, piebilstot, ka visvienkāršākais veids, kā atrisināt konfliktu, būtu starptautiskajai sabiedrībai pieprasīt, lai Ukraina atceļ likumus, kas, viņaprāt, diskriminē krievvalodīgos.

Kijiva noliedz šādu diskrimināciju.

Lavrovs atkārtoja iepriekš pausto Krievijas ideju, ka būtu labi, ja Ukrainā notiktu prezidenta vēlēšanas, lai Maskava varētu parakstīt iespējamo miera līgumu ar kādu, ko sabiedrība uzskata par leģitīmu.

Zelenskis ir nosaucis apgalvojumus, ka viņš nav tiesīgs vadīt valsti, par Krievijas propagandu. Vēlēšanas nenotika, jo, kad 2024.gada maijā beidzās viņa pilnvaru termiņš, Ukrainā bija (un joprojām ir) karastāvoklis, kas uz laiku aptur vēlēšanu rīkošanu.

Viņš un Rietumu sabiedrotie apgalvo, ka kara laikā ir pareizi apturēt ierasto politisko kārtību, un saka, ka Krievijai nav tiesību kritizēt, ņemot vērā tās stingro politisko sistēmu.

Lasiet arī: Krievija slēdz Maskavas lidostas trešo nakti pēc kārtas Ukrainas dronu uzlidojumu dēļ

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas