Lielbritānija ceļotājiem aizliedz ievest sieru un gaļu no ES, lai nepieļautu mutes un nagu sērgas izplatību

Apvienotās Karalistes valdība ir noteikusi pagaidu aizliegumu ievest sieru un gaļas produktus no Eiropas Savienības (ES), lai novērstu mutes un nagu sērgas (MNS) izplatību, ceturtdien, 17.aprīlī, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Ierobežojumi tiek piemēroti neatkarīgi no tā, vai preces ir iepakotas vai fasētas, vai iegādātas beznodokļu tirdzniecības vietās.

Kopš sestdienas, 12.aprīļa, ceļotājiem nav atļauts ievest tādus ārvalstu labumus, kā nogatavināta gaļa un siers, tostarp sviestmaizēs, ņemot vērā pieaugošo slimības uzliesmojumu kontinentā.

MNS ir ļoti lipīgs vīruss, kas dzīvniekiem rada tulznas uz nagiem un mutē un traucē tiem staigāt vai ēst. Cilvēkiem šī slimība nav bīstama.

Taču jebkuri dzīvnieku izcelsmes produkti, piemēram, gaļa un piena produkti, potenciāli var pārnēsāt MNS. Pastāv bažas, ka, ja inficētie produkti nonāk Apvienotajā Karalistē, pat ja tie ir paredzēti lietošanai pārtikā, iespējams, ka tos var patērēt dzīvnieki, piemēram, ja tos izmet tā, ka tie var nonākt kontaktā ar savvaļas dzīvniekiem vai mājdzīvniekiem, kas meklē barību.

Ierobežojumi attiecas uz personām, kas ierodas Lielbritānijā, ne Ziemeļīrijā, Džersijā, Gērnsijā vai Menas salā.

Ja cilvēki mēģinās ievest aizliegtos produktus, tie tiks konfiscēti un iznīcināti, un “nopietnos gadījumos” viņiem var tikt uzlikts naudas sods līdz pat 5 000 sterliņu mārciņu.

Ierobežoto produktu sarakstā ir cūkgaļa, liellopu gaļa, jēra gaļa, aitas gaļa, kazas gaļa, brieža gaļa, un citi produkti no šīm gaļām, piemēram, desas. Kā arī piens un piena produkti, piemēram, sviests, siers un jogurts.

Cilvēki var ievest līdz 2kg uz vienu personu piena pulvera zīdaiņiem, zīdaiņu pārtikas vai speciālās pārtikas, kas nepieciešama medicīnisku iemeslu dēļ.

2001.gadā Apvienotajā Karalistē MNS uzliesmojuma dēļ tika nogalināti vairāk nekā seši miljoni dzīvnieku, lai gan apstiprināto saslimšanas gadījumu bija tikai aptuveni 2 000. Saimniecībām bija jāiznīcina visi dzīvnieki, ja tika konstatēts kaut viens saslimšanas gadījums.

Pēdējais, mazāks uzliesmojums bija 2007.gadā, kad vienā nelielā valsts teritorijā bija tikai astoņas inficētas saimniecības. Pašlaik Apvienotajā Karalistē nav ziņots MNS gadījumiem. Šogad janvārī tika apstiprināti gadījumi Vācijā, bet pagājušajā mēnesī – Ungārijā un Slovākijā.

Nacionālās lauksaimnieku apvienības vadītājs Toms Bredšovs (Tom Bradshaw) pauda gandarījumu, ka valdība ātri ieviesa aizliegumu un tagad to paplašinājusi. Viņš sacīja, ka stingrākas robežkontroles ir svarīgas, jo joprojām nav zināms MNS avots Eiropā.

Neatkarīgo pārtikas un dzērienu mazumtirgotāju pārstāvošā organizācija “Guild of Fine Food” norādīja, ka “atvaļinājuma našķu” aizliegums ir “sasteigts”, taču piebilda, ka tas saskaņo valdības politiku attiecībā uz ceļotājiem un mazajiem uzņēmumiem, kuriem jau noteikti ierobežojumi.

Also read: Ungārija un Slovākija izplata neapstiprinātu versiju par mutes un nagu sērgas uzliesmojumu, norādot uz bioterorismu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas