Lielbritānijā marihuānas apkarošanas operācijā aizturēts 1000 cilvēku

Lielbritānijas policija veikusi kratīšanas vairāk nekā 1000 marihuānas audzētavās, konfiscējot kaņepju stādus 130 miljonu sterliņu mārciņu (152 miljonu eiro) vērtībā un aizturot aptuveni 1000 aizdomās turamo.

Mēnesi ilgusī vērienīgā operācija bija vērsta pret rūpalu, kas saskaņā ar tiesībsargājošo iestāžu domām, ir viens no organizētās noziedzības bandu finansēšanas avotiem,

līdztekus citām noziedzīgām nodarbēm, piemēram, naudas atmazgāšanai, A klases narkotiku kontrabandai un reketam.

Kā norādījis Nacionālās policijas priekšnieku padomes vadītājs smago noziegumu un organizētās noziedzības jautājumos Stīvs Džaps, tiesībsargāšanas iestādēm ir zināms, ka organizētie tīkli, kas nodarbojas ar marihuānas ražošanu, ir tieši saistīti arī ar citām noziedzīgām ienākumu gūšanas metodēm, piemēram, A klases narkotiku importu, mūsdienu verdzību, kā arī ar reketu un izspiešanu.

Ar marihuānu saistītie noziegumi bieži tiek uzskatīti par mazsvarīgiem nodarījumiem, taču vērojama nepārprotama saikne starp tiem un vardarbīgajiem noziegumiem, ko organizētās noziedzības grupējumi pielieto savu rūpalu aizsardzībai, uzsvēris Džaps.

Jūnijā notikušajā operācijā Mille bija iesaistīti visi Anglijas, Velsas un Skotijas policijas spēki.

Tās laikā tika konfiscēti 200 000 kaņepju stādu, kā arī 15-20 šaujamieroči un vairāk nekā 40 citi uzbrukuma ieroči.

Kratīšanās piedalījās aptuveni 11 000 policistu, un to laikā tika konfiscēti arī 650 000 eiro skaidrā naudā.

Kaņepju audzētavām tiek izmantotas ne tikai lielas rūpnieciskās telpas, bet arī tukšas dzīvojamās mājas.

Policija norāda, ka marihuānas audzēšanai izmantotās ēkas nelikumīgu elektroenerģijas pieslēgumu rezultātā rada arī ugunsgrēku briesmas.

Lasiet arī: VIDEO | Krievijas televīzija uzsākusi kampaņu pret Prigožinu

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas