Lietuvā sāk kampaņu sabiedrības sagatavošanai krīzes situācijām

Lietuvas iekšlietu ministre paziņojusi par basketbola tematikā ieturētu kampaņu, kas aicina sabiedrību sagatavoties dažādām krīzēm – karam, kodolkatastrofām un citiem ārkārtas gadījumiem, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuvas iekšlietu ministres Agnes Bilotaites (Agnė Bilotaitė) preses sekretāre Daiva Ulbinaite (Daiva Ulbinaitė) medijiem pastāstīja: «Mēs ceram, ka mums nekad nebūs jāpielieto šīs zināšanas, bet, ja to tomēr nākas darīt, mums ir jābūt gataviem. Mēs vēlamies uzsvērt, ka šobrīd tiešu draudu nav, bet mums jāzina, ko darīt, ja kaut kas atgadās.»

Uzsākot kampaņu, iekšlietu ministre sacīja, ka civilā aizsardzība Lietuvā ir bijusi atstāta novārtā, un norādīja, ka ilgu laiku ir šķitis, ka viss ir tālu, Lietuva dzīvo mierā, bet šodien ir jāatzīst, ka draudi ir tuvumā, teju uzreiz aiz durvīm. Viņa piebilda: «Koronavīrusa pandēmija, nelegālā imigrācija, Krievijas karš Ukrainā, neaprēķināmais kaimiņš Baltkrievija, tās kodolreaktors netālu no Viļņas – tie ir izaicinājumu, ar kuriem sastopas mūsu valsts, ar vienu pēc otra.»

Bilotaite teica, ka līdz šim civilās aizsardzības apmācības ir veiktas pavirši, bet tagad situācija ir pilnīgi citāda. Šobrīd Lietuvas iedzīvotāji ir sākuši interesēties, kur atrodas viņiem tuvākā patvertne, kā sagatavot ārkārtas somu un kas kopumā jādara, lai pasargātu sevi un savu ģimeni.

«Gribam skaidri norādīt, ka šodien draudu nav. Baidīties nav iemesla. Tomēr zināšanas un gatavība citādākai notikumu attīstībai ir ļoti svarīga. Tādēļ mēs sākam šo ilgtermiņa kampaņu,»

norādīja iekšlietu ministre.

Tiek sagaidīts, ka kampaņas informācija sasniegs vismaz vienu miljonu Lietuvas iedzīvotāju. Iekšlietu ministrijas pētījumā atklāts, ka tikai puse no Lietuvas iedzīvotājiem zina, kas jādara ārkārtas situācijā. Iepazīstinot ar pētījumu, ministrijas vecāka padomniece Egle Vileikiene (Eglė Vileikienė) sacīja, ka zinošākie ir lietuvieši vecumā no 30 līdz 50 gadiem, savukārt vecāka gadagājuma cilvēkiem un tiem, kas dzīvo nelielos ciematos, informācijas un zināšanu ir mazāk. Apmēram puse no respondentiem atbildējuši, ka ir gatavi krīzes situācijām, tostarp ir sagatavojuši krājumus pirmajām 72 stundām.

«Tomēr tikai piektdaļa ir sagatavojuši ārkārtas somu, un vien desmitā daļa ir kopā ar ģimeni sagatavojuši plānu un zina, ko darīt,» teica Bilotaite.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1863164/lithuania-launches-campaign-to-prep-society-for-war-crises

Lasiet arī: Lietuvas politiķis rosina pastiprināt robežkontroli ar Baltkrieviju

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas