Lietuvas vīzas kārotājiem no Krievijas būs jāatbild uz jautājumiem par karu Ukrainā

Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kas vēlēsies iegūt vīzu, lai uzturētos Lietuvā, anketā būs jāatbild par nostāju Ukrainas kara jautājumos, raksta Lietuvas medijs LRT.

Saskaņā ar Lietuvas Migrācijas dienesta teikto, uz jautājumiem par karu Ukrainā būs jāatbild Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, bet tos var iekļaut arī citu valstu pilsoņu intervijās. Pieteikums netiks pieņemts, ja uz šiem jautājumiem nebūs sniegtas atbildes vai tās būs nepilnīgas; atbildes par karu Ukrainā būs noteicošais faktors vīzas izsniegšanai vai atteikšanai.

Migrācijas dienesta vadītāja Evelīna Grudzinskaite (Evelina Gudzinskaitė) sacīja:

«Ārzemniekam, kas vēlas uzturēties Lietuvā, jābūt patiesam un atklātam, atbildot uz jautājumiem. Viņam ir jāparāda, ka ir gatavs sadarboties ar valsti, kas viņu uzņem un ļauj uzturēties savā teritorijā.»

Papildus jautājumu pievienošanu rosinājusi Lietuvas Iekšlietu ministrija un Valsts drošības dienests. Anketā iekļauti jautājumi par izglītību, darba pieredzi, militāro dienestu, sadarbības partneriem uzņēmējdarbībā, kontaktiem ar iestādēm, kas neatrodas Eiropas Savienībā, kā arī par attieksmi pret karu Ukrainā.

Anketa būs jāaizpilda visiem Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kas vecāki par 18 gadiem un pieteiksies termiņuzturēšanās atļaujai vai vīzai, vai vēlēsies tās pagarināt. Kā uzsvēra Grudzinskaite, anketa kalpos kā papildus filtrs, lai identificētu personas, kas rada draudus Lietuvas drošībai.

Laikā no 2022.gada janvāra līdz novembrim Lietuvā Krievijas pilsoņiem izsniegtas 3415 un pagarinātas 1250 termiņuzturēšanās atļaujas. Pērn šajā pašā laika periodā tās bija 2062 izsniegtas un 1572 pagarinātas termiņuzturēšanās atļaujas.

Savukārt Baltkrievijas pilsoņi šogad saņēmuši 22 890 termiņuzturēšanās atļaujas un vēl 5127 personām pagarināts uzturēšanās termiņš.

Pēc Maskavas sāktā vardarbīgā iebrukuma Ukrainā Lietuva pieņēma lēmumu pārtraukt tūrisma vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Vēlāk tika lemts, ka Lietuvā par nederīgām atzīs arī citur Šengenas zonā izsniegtās tūristu vīzas.

Lasiet arī: Latvijā dzīvojošo ukraiņu dziedātāju Lobodu Lietuva iekļāvusi nevēlamo personu sarakstā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas