LKS kopīgi ar Centra partiju centīsies «reinkarnēt» PCTVL tradīcijas

Latvijas Krievu savienība (LKS) kopā ar Centra partiju nolēmušas veidot jaunu partiju apvienību, kuras mērķis būtu tostarp atdzīvināt politiskā spēka  Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL) tradīcijas.

LKS ieskatā Latvijā ir radusies nepieciešamība apvienoties visām  «saprātīgi domājošām politiskajām organizācijām un pozitīvajai pieredzei»,

tāpēc lemts kopā ar Centra partiju izveidot jaunu politisko apvienību Pamats.  Partiju pārstāvji informē, ka  nosaukums Pamats ir kā akronīms tekstam Politiska apvienība mieram, augšupejai, taisnīgumam un solidaritātei. Krievu valodā organizācijas nosaukums ir tiešs tulkojums vārdam Pamats, kas gan vairs nedarbojas kā akronīms.

Partiju apvienība esot atvērta arī citiem politiskajiem spēkiem ar mērķi izveidot kopīgu kreisi-centrisku platformu ar liberālu ievirzi, kas tostarp atdzīvinātu PCTVL tradīcijas.

Jauno apvienību plānots oficiāli reģistrēt tuvākajos mēnešos.

LKS līderis Miroslavs Mitrofanovs norāda, ka vēlme apvienoties ar citiem līdzīgi domājošajiem politiskajiem spēkiem radusies, izvērtējot pozitīvo pieredzi tostarp tādās apvienībās kā Jaunā vienotība un Apvienotais saraksts. Arī iepriekšējā pieredze PCTVL bijusi pozitīva.

Centra partija kā partneris izvēlēta, ņemot vērā pozitīvo pieredzi sadarbībā, kas ļāvusi organizācijām kļūt par domubiedriem.

Mitrofanovs atklāja, ka jaunā organizācija nebūs tendēta tikai uz krievvalodīgajiem – tās akcents būs uz visiem kreisi un liberāli noskaņotiem Latvijas iedzīvotājiem. Šāds politiskais virziens nozīmēs arī veicināt visu veidu cilvēktiesību ievērošanu, solīja politiķis.

«Programma būs vērsta ne tikai uz krievvalodīgajiem, bet tā būs plašāka – kam ir kreisas, centriskas, arī drusku liberālas vērtības. Pēc vēlēšanām varam ieraudzīt, ka liberālie spēki Latvijā ir ļoti novājināti. Bez Progresīvajiem, kas sevi dēvē par kreiso partiju, citas partijas Saeimā ir labējās partijas, kas nav labi,» sacīja Mitrofanovs.

Pagaidām gan neesot lemts par to, vai apvienība startēs gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Par to tikšot diskutēts vēlāk.

LKS 2014.gadā izveidota, faktiski pārdēvējot PCTVL, kas savukārt radās pirms 7.Saeimas vēlēšanām 1998.gada vasarā, apvienojoties vairākām uz krievvalodīgajiem orientētām partijām.

 

Lasiet arī: LKS protestēs pret Puškina pieminekļa aizvākšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas