LKS protestēs pret Puškina pieminekļa aizvākšanu

Latvijas Krievu savienība (LKS) svētdien, 12.martā, rīkos protesta pasākumu pret krievu dzejnieka Aleksandra Puškina pieminekļa aizvākšanu Rīgā.

Pasākums notiks pie Rīgas Rātsnama. Tas sāksies plkst.13 un ilgs divas stundas.

LKS ieskatā Rīgas domes Pieminekļu padomes lēmums par Puškina skulptūras demontāžu Kronvalda parkā esot barbarisms.

Iepriekš jau ziņots, ka Rīgas domes Pieminekļu padome pagājušajā nedēļā atbalstīja sešu pilsētā esošu pieminekļu demontāžu vai pārvietošanu, saistot tos ar padomju laiku slavināšanu.

Padomē tika atbalstīts piedāvājums demontēt 1982.gadā Kronvalda parkā uzstādīto pieminekli rakstniekam Andrejam Upītim un skulptūru  «staļinisma perioda rakstniecei» Annai Saksei Gaujas ielā 1.

Pieminekļu padome piekrita arī Aleksandra Puškina pieminekļa demontāžai Kronvalda parkā, jo tas esot izvietots nelikumīgi.

Pieminekļu padome atbalstīja arī ierosinājumu demontēt 1978.gadā uzstādīto pieminekli zinātniekam,  «PSRS trīskārtējam sociālistiskā darba varonim» Mstislavam Keldišam, kas atrodas Rīgas kanālmalas apstādījumos, iepretim Latvijas Universitātei, un piemiņas plāksnes vēsturniekam Jānim Zutim aizvākšanu. Tā atrodas Basteja bulvārī 12.

Tika atbalstīta arī piemiņas plāksnes komunistiskās partijas tipogrāfijai Čiekurkalna 1.garajā līnijā 88 demontāža.

Minēto pieminekļu demontāžu vai pārvietošanu rosināja Publiskās atmiņas centrs.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) norāda, ka pašvaldībai šobrīd ir svarīgāki darbi ar ko nodarboties, nevis lemt par pieminekļu aizvākšanu, piemēram, pašvaldības budžeta pieņemšana.

Turklāt, viņa ieskatā, padomju varu slavinošie pieminekļi Rīgā ir demontēti, bet par citu pieminekļu aizvākšanu, nepieciešama diskusija.

Lasīet arī: Baltkrievija piespriež Cihanouskai 15 gadus cietumā

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas