Martā pastiprinātais robežapsardzības režīms uz robežas ar Baltkrieviju valstij izmaksās 114 448 eiro

Martā pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms uz robežas ar Baltkrieviju valstij izmaksās 114 448 eiro.

Iekšlietu ministrija lūgusi valdību lemt par apropriācijas pārdali 114 448 eiro apmērā no budžeta resora programmām, lai IeM padotības iestādēm segtu izdevumus par laiku no 13.marta līdz 31.martam.

Nauda vajadzīga, lai samaksātu par virsstundu darbu, izmaksātu piemaksas par nakts darbu, par darbu svētku dienās, par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos un par nozīmīgu ieguldījumu attiecīgās institūcijas stratēģisko mērķu sasniegšanā, segtu izdevumus par degvielas iegādi, kā arī lai segtu patvēruma meklētāju uztura un dienas naudai paredzētos izdevumus.

Jau ziņots, ka kopumā šogad no Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1 646 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti astoņi cilvēki.

Pērn rudenī vidēji dienā tika novērsti ap 100 cilvēku mēģinājumi iekļūt Latvijā, bet pēc tam vairākus mēnešus šis skaits bija būtiski sarucis un nedēļām ilgi netika konstatēts neviens mēģinājums nelikumīgi šķērsot robežu. Šogad 10.janvārī tika konstatēti šogad pirmie mēģinājumi nelegāli iekļūt Latvijā.

Palielinoties nelegālās imigrācijas spiedienam, no 13.marta līdz 12.septembrim atkal ir spēkā pastiprinātā robežapsardzības sistēmas darbības režīms Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

Pērn no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 13 863 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti 428 cilvēki. Savukārt 2022.gadā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā | deputātam Žemaitaitim atņem mandātu; Lietuvas līderi sola atgriezt Ukrainā militāra vecuma vīriešus

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas