Mikroemuāru vietnes jaunais īpašnieks Īlons Masks (Elon Musk) 10.novembrī izteica varbūtību, ka Twitter draud bankrots. Tas papildināja jau tā saspringto dienu – Masks saņēma arī ASV varas iestāžu brīdinājumu, un uzņēmumu pameta augsta līmeņa vadītāji, ziņo Reuters.
Pirmajā kopīgajā uzrunā visiem darbiniekiem Masks norādīja, ka nevar izslēgt bankrota iespēju. Visam uzņēmumam paredzētajā e-pasta vēstulē uzņēmējs rakstīja, ka Twitter var nepārdzīvot ekonomisko lejupslīdi, ja netiks palielināti abonēšanas ieņēmumi, kam jāaizstāj nepietiekamais ieguvums no reklāmām. Par to Reuters pavēstīja trīs darbinieki, kas redzējuši vēstuli.
Paziņojums nācis klajā tikai divas nedēļas pēc platformas iegādes par 44 miljardiem dolāru – tas ir darījums, kas, pēc kredītekspertu domām, ir atstājis Twitter finanses nedrošā pozīcijā.
Twitter uzticamības un drošuma nodaļas vadītājs Joēls Rots (Yoel Roth), kurš bija atbildīgs par cīņu ar naida runu, dezinformāciju un mēstulēm vietnē, 10.novembrī ir aizgājis no darba, un savā Twitter profilā norādīja, ka ir «bijušais uzticamības un drošuma nodaļas vadītājs». Sīkākus komentārus Rots nesniedz.
Savu amatu pametusi arī galvenā informācijas drošības pārzine Lea Kisnere (Lea Kissner), un vairāki citi augsta līmeņa vadītāji, kas atbild par drošību un privātumu Twitter.
ASV Federālā tirdzniecības komisija (FTC) norādīja, ka tas ar lielām bažām vēro Twitter – šo būtisko personu aiziešana no darba rada risku, ka mikroemuāru vietnē var tikt pārkāpti normatīvie akti un likumi. Maska advokāts Alekss Spairo (Alex Spiro) dažiem Twitter darbiniekiem 10.novembrī teicis, ka Twitter joprojām ievēro un ievēros visus likumus un noteikumus: «Mēs šodien runājām ar FTC par mūsu pienākumiem, un turpinām veidot konstruktīvu dialogu.» Viņš norādīja, ka tikai Twitter kopumā, nevis atsevišķi tā esošie vai bijušie darbinieki nes atbildību par likumu ievērošanu. «Cik man zināms, Twitter ir darbinieki, kas pat nestrādā ar privātuma vai informācijas drošības jautājumiem, un sūdzas, ka viņiem nāksies doties uz cietumu. Tā tas nestrādā,» teicis Spairo.
Pirmajā sapulcē ar saviem darbiniekiem Masks brīdināja, ka Twitter nākamajā gadā var zaudēt miljardiem dolāru. Savukārt e-pastā Masks paziņojis, ka vairs netiks atļauts attālinātais darbs, un ikvienam ir jāatrodas uzņēmumā vismaz 40 stundas nedēļā.
Ne Twitter kopumā, ne Masks, ne Spairo neatsaucās aicinājumiem komentēt bankrota draudus, FTC brīdinājumus vai darbinieku aiziešanu.
Masks pēc uzņēmuma pārņemšanas 27.oktobrī sāka bez žēlastības retināt darbinieku rindas, norādot, ka Twitter zaudē vairāk nekā 4 miljonus dienā. Galvenais zaudējumu iemesls ir reklāmdevēju atteikšanās no sadarbības pēc tam, kad Masks iegādājās Twitter. Šobrīd uzņēmumam ir 13 miljardus liels parāds, un dividenžu maksājumi nākamajos 12 mēnešos sasniegs 1,2 miljardus dolārus.
FTC pārstāvis Reuters apliecināja, ka ar bažām uzlūko notikumus Twitter: «Neviens direktors vai uzņēmums nestāv pāri likumam, un visiem ir jāseko likumam.» Maijā Twitter samaksāja 150 miljonus dolāru par apsūdzībām privātas informācijas neatļautā lietošanā. Piemēram, telefona numuri tika izmantoti mērķēto reklāmu piemērošanai, lai gan lietotājus informēja, ka šīs ziņas tiek ievāktas drošības nolūkiem. Maska veiktā Twitter iegāde ir uzjundījusi diskusijas par iespējamu vārda brīvības ierobežošanu, ko varētu uzspiest uzņēmuma iegādē iesaistās valsts, piemēram, Saūda Arābija.
9.novembrī, runājot ar reklāmdevējiem, Masks teica, ka vēlas padarīt Twitter par vietu, kur valda patiesība, un darīs visu, lai apturētu viltus kontus. Tiesa reklāmdevējus tas nav pārliecinājis, un viņi ir nolēmuši uz laiku apturēt sadarbību ar Twitter, līdz būs skaidrs, kādā virzienā platforma dodas.