Muita šomēnes atklāj 150 000 kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ziņo, ka, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, ar četrkājaino muitnieku palīdzību tika novērsta 150 tūkstošu cigarešu – jeb 7 500 paciņu – kontrabanda. Cigaretes tika slēptas vagonos ar čuguna un celulozes kravām.

Pirmdien, 2022.gada 19.decembrī, Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva pārbaudi, muitas kinologs ar tabakas meklēšanas darba suni divos vagonos atklāja nedeklarētas cigaretes. Fiziskā kontrole tika veikta sadarbībā ar Valsts robežsardzi, un tās laikā tika konstatēts, ka kravās paslēptas sešas kartona kastes ar cigaretēm. Tajās atradās pavisam 60 tūkstoši zīmolu NZ, Queen un Premjer cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Arī pagājušajā ceturdienā, 15.decembrī, turpat Indrā muitas kinologam, ar tabakas meklēšanas darba suni veicot vilciena sastāva kontroli, radās aizdomas par nedeklarētu preču ievešanu.

Vagonā zem čuguna slāņa bija noslēpas 30 tūkstoši cigarešu Premjer ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt 7.decembrī šajā muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena skenēšanas attēlu analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētām precēm vagonā ar celuloze kravu. Aizdomas apstiprināja kinologs, kurš kontroli veica ar tabakas meklēšanas darba suni. Padziļinātās kontroles veikšanai vilciena sastāvs tika nosūtīts uz Daugavpils preču staciju, kur tika atrasti dziļi starp celulozes ķīpām paslēpti 60 tūkstoši cigarešu NZ ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Ierosināto lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu. Šā gada 11 mēnešos veikto muitas kontroles pasākumu rezultātā izņemti kopumā 16,9 miljoni cigarešu.

Kā jau agrāk ir ziņots britu BBC un citu mediju pētījumos, Baltkrievijas tabakas industrijas jaudas ievērojami parsniedz šīs valsts patēriņu – ļoti lētās cigaretes tiek apzināti ražotas nelegālai ievešanai Eiropas Savienībā vai Krievijā.

Lasiet arī: VID pabeidzis kriminālprocesu par narkotiku kontrabandu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas