VID pabeidzis kriminālprocesu par narkotiku kontrabandu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija ziņo, ka tā kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja Daudznozaru specializētajai prokuratūrai kriminālprocesu pret četrām personām par narkotisko vielu kontrabandu, izplatīšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Šā gada maijā tika saņemta informācija, ka organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki, šķērsojot Latvijas robežu, iespējams, gatavojas ievest Latvijā narkotiskās vielas lielā apjomā. Pārbaudot saņemto informāciju, muitas kontrolei tika novirzīta automašīna, kurā atradās 1976.gadā dzimis Latvijas Republikas pilsonis.

Radās aizdomas, ka persona savā ķermenī varētu pārvadāt apritē aizliegtās vielas.

Aizdomās turēto nogādāja medicīnas iestādē, kur tika noskaidrots, ka viņa ķermenī atrodas norītas 43 polimēra materiāla kapsulas, kurās atradās kokaīns, pavisam 306 grami. Izmeklēšanas laikā ir iegūta informācija, ka aizdomās turētie šādi nodarbojas ar narkotisko vielu kontrabandu no Dienvidamerikas uz Latviju un citām ES valstīm.

Turpinot izmeklēšanas darbības, 2022.gada jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki kriminālprocesa ietvaros Rīgā un Rīgas reģionā veica vairākas kratīšanas. To laikā no nelikumīgas aprites izņēma lielu daudzumu narkotiskās vielas, kas bija safasēts īpašās kapsulās, ko personas bija pārvietojušas pāri ES valstu robežām, tās norijot.

Kratīšanu laikā kopumā tika izņemts vairāk nekā 1,5 kg kokaīna (šī apjoma aptuvenā «tirgus» cena būtu 159 000 eiro), 29 985 eiro skaidra naudā, digitālie svari, personu apliecinošie dokumenti, piecas vieglās automašīnas, kā arī mobilie telefoni un datori. Kriminālprocesa ietvaros izņemtajiem transportlīdzekļiem un skaidrajai naudai ir uzlikti aresti. Kriminālprocesā notika sadarbība ar ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm, kas no nelikumīgās aprites izņēma 1,8 kg kokaīna.

Tiesa organizētās noziedzīgās grupas organizatoram – 1995. gadā dzimušai personai – kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, savukārt pārējās personas ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesa ietvaros tika iegūta informācija par citu noziedzīgu nodarījumu, kas nav saistīts ar izmeklējamo – proti, kratīšanas gaitā personas dzīvesvietā tika izņemti 101,465 grami izžāvētu halucinogēno sēņu, 1,539 grami izžāvētas marihuānas, 97,04 grami sēņu micēlija. Tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu. Tajā aizdomās turētā persona atzina savu vainu par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu bez nolūka tās realizēt un psihotropās vielas saturošu augu neatļautu audzēšanu.

Nodokļu un muitas policija atgādina: saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Lasiet arī: Igaunijas muita aicina nesūtīt psihotropās vielas pa pastu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas