Mūrniece: Latvijā iespējams apmācīs vairāk Ukrainas karavīru, kā sākotnēji tika plānots

Neraugoties uz Latvijas armijas plāniem šogad apmācīt 3000 Ukrainas karavīrus, iespējams, šis skaits tiks pārsniegts, intervijā aģentūrai LETA apliecināja Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Ja kara pirmajā gadā Latvijas bruņotie spēki varēja sagatavot 1000 Ukrainas karavīru, tad šis gads sākts ar apņemšanos šo skaitli palielināt.

“Sākotnēji mēs apņēmāmies šogad sagatavot 2000, bet, saņemot arvien vairāk pieprasījumu un palīdzības lūgumu no Ukrainas, mēs atradām iespēju šo ciparu palielināt līdz 3000.

Bet Latvija nebūtu Latvija, ja arī šo skaitli mēs nedomātu pārsniegt. Tā ir augsta ambīcija, un ir iespējams, ka arī šo skaitu mēs pārsniegsim,” norādīja Mūrniece.

Daļa Ukrainas karavīru ierodas Latvijā ar zināmu kaujas pieredzi frontē un iziet specializētus kursus, bet daļa ir arī nesagatavoti civilie iedzīvotāji, tādēļ šī apmācība ir ārkārtīgi svarīga, lai cilvēks frontē būtu gatavs maksimāli sekmīgi aizstāvēt sevi un savu zemi.

Mūrniece pauda pateicību Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) par apņēmību un konsekvenci, šo apmācību īstenojot, jo tas nav vienkārši.

Tāpat Ukrainas karavīru apmācība notiek, neraugoties uz to, ka Latvijā ieviests Valsts aizsardzības dienests (VAD) un dažādi citi projekti un NBS pašiem trūkst instruktoru.

Tāpat Mūrniece norādīja, ka kopā ar Kanādas aizsardzības ministri Anitu Anandu jau paziņojušas par jaunu sadarbības programmu, kas paredz Ukrainas karavīru apmācību šeit Latvijā kopā ar Kanādas pusi. Kanāda jau ir nosūtījusi savus instruktorus uz Latviju, un apmācība tiek veikta kopā.

Lasiet arī: Jaunās Vienotības spējas paplašināt šo koalīciju ir mazticamas, spriež Rajevskis

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas