NA nav jāstiprina iespējamā JV, ZZS un Progresīvo valdība, saka Dzintars

Nacionālajai apvienībai (NA) nav jāstiprina iespējamā Jaunās Vienotības (JV), “Zaļo un zemnieku savienības” (ZZS) un Progresīvo valdība, ir paziņojis NA līderis Raivis Dzintars.

Viņaprāt, šīs trīs partijas plānojot īstenot NA atbalstītājiem nepieņemamu politiku. Dzintars prognozē, ka minētais partiju bloks pieļaus daudz plašāku imigrantu ieceļošanu un atkāpsies no stingrām prasībām pret Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem.

“Tā politika kļūs izteikti kosmopolītiskāka un naidīgāka pret jebko, kas saistās ar tradicionālām vērtībām un latviskas Latvijas veidošanu. Ja līdz šim bija jāizdara milzīgs spiediens uz valdošo partiju, lai panāktu atbalstu demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, tad

minētajam partiju blokam demoGrāfijas joma vispār nebūs aktuāla.

Šo sarakstu varētu ilgi turpināt,” pauž politiķis.

Izšķirošs arī esot apstāklis, ka JV, ZZS un Progresīvajiem kopā ir 52 balsis – tātad Saeimas balsu vairākums. Pēc Dzintara vārdiem, tas nozīmējot, ka partijas “savu negatīvo politiku” tāpat varētu īstenot, bet kopā ar NA viņi būtu stiprāki un ar vājāku opozīciju. Ja šādas valdības tapšana ir neizbēgama, tad, viņaprāt,

labākais, kas būtu darāms, ir pēc iespējas saīsināt tās mūžu.

Dzintars apgalvo, ka savā politikā un vērtībās Progresīvie esot ļoti bieži bijuši vienos ierakumos ar Saskaņu, kas, pēc viņa domām, ir prokremliska. Faktiski jebkuros nacionālajos jautājumos – valoda, pilsonība, imigrācija, latviešu jauniešu aizsardzība darba tirgū, nacionālā drošība –, kur pastāvējusi viedokļu atšķirība, Progresīvie esot iestājušies pret latviskas Latvijas virzienu, apgalvo Dzintars.

Politiķa ieskatā Progresīvo atrašanās valdībā vājinās JV nacionālo spārnu, un stiprinās tajā kosmopolītiskās un ultraliberālās tendences.

JV ar laiku “apēdīs” progresīvos, bet pati kļūst daudz līdzīgāka viņiem.

“Savukārt ZZS galvenais uzdevums šobrīd ir par katru cenu iekļūt valdībā, tāpēc tā piekritīs tādiem dalības nosacījumiem, kādiem nebūtu piekritusi NA vai Apvienotais saraksts (AS),” spriež Dzintars. NA līderis pauž, ka JV, ZZS un Progresīvo partiju bloks esot tapis slepenu vienošanos rezultātā, par ko partija publiski brīdinājusi jau kopš maija sākuma.

Jau ziņots, ka Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS – 16, bet Progresīvajiem – 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam “kodolam” dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu. Savukārt AS ir 15 parlamentārieši, NA – 13 deputāti.

Partijai Stabilitātei! ir desmit mandāti, partijai Latvija pirmajā vietā – astoņas vietas parlamentā. Tāpat Saeimā ir divi pie frakcijām nepiederoši deputāti.

Lasiet arī: Viedoklis | Ja Lembergu sauc valdībā, kāpēc arī Šleseru nepaaicināt?

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas