NATO izvietos miera uzturēšanas papildspēkus Kosovā

NATO izvietos miera uzturēšanas papildspēkus Kosovā, kur ziemeļos izcēlušās sadursmes starp Kosovas policiju un etniskajiem serbiem.

“NATO papildspēku izvietošana Kosovā ir saprātīgs pasākums, lai nodrošinātu, ka KFOR ir vajadzīgās spējas, lai uzturētu drošību saskaņā ar mūsu ANO Drošības padomes mandātu,” paziņoja Sabiedroto Apvienoto spēku Neapoles pavēlniecības komandieris admirālis Stjuarts B. Munšs.

NATO vadītie starptautiskie miera uzturēšanas spēki Kosovā KFOR ziņoja, ka pirmdien, 30.maijā Kosovas ziemeļos sadursmēs ar serbu demonstrantiem tika ievainoti vairāk nekā 30 miera uzturēšanas spēku karavīri.

Kosovas ziemeļos pēdējās dienās izcēlušās sadursmes starp Kosovas policiju un serbu protestētājiem, un to laikā ievainoti vairāki desmiti serbu.

Protestētāji pieprasa atcelt no mēru amatiem nesen ievēlētos etniskos albāņus.

Kosovas etnisko serbu minoritāte boikotēja aprīlī notikušās pašvaldību vēlēšanas, tāpēc kontrole vietējās padomēs nonāca albāņu rokās, kaut arī vēlētāju aktivitāte bija mazāka par 3,5%.

Kosovas premjerministrs Albins Kurti pagājušajā nedēļā iecēla mērus, ignorējot Eiropas Savienības (ES) un ASV aicinājumus to nedarīt un serbu pretestību.

Lasiet arī: EP apšauba Ungārijas gatavību vadīt prezidentūru

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas