No 5.septembra visā Latvijā notiks militārās mācības Namejs 2023

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ziņo, ka tie organizē visaptverošas valsts aizsardzības mācības Namejs 2023, lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā. Tās notiks no 5.septembra līdz 2.oktobrim visā valstī, kopā iesaistot aptuveni 8500 dalībnieku.

Sabiedrības ievērībai! Visā Latvijā šajā laikā pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies NBS un sabiedroto valstu karavīri un militārā tehnika. Mācību uzdevumu izpildes laikā notiks militāro gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā, kā arī kaujas šaušana poligonos.

Tāpat NBS vēsta, ka mācībās plānota sadarbība ar Aizsardzības ministriju un tās padotības iestādēm, Iekšlietu ministriju un tās padotības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kā arī vairākām pašvaldībām un komersantiem.

Mācībās Namejs 2023 piedalīsies karavīri un zemessargi no visām NBS, kā

arī valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma karavīri

un rezerves karavīri. Kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem mācībās piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

mācībās iesaistīsies sabiedroto karavīri no ASV, Dānijas, Igaunijas un Lietuvas.

Tajās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā esošā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa (NATO Enhanced Forward Presence Battle Group Latvia), NATO spēku integrācijas vienība Latvijā (Nato Force Integration Unit Latvia), Kanādas bruņoto spēku pavēlniecība Latvijā (Task Force Latvia). Mācību norisi atbalstīs Apvienotie reaģēšanas spēki (Joint Expeditionary Force).

Šogad pirmo reizi mācības tiek organizētas sadarbībā ar NATO daudznacionālās divīzijas Ziemeļi (Multinational Division North) štābu. Visaptverošas valsts aizsardzības mācību Namejs 2023 ietvaros norisināsies ikgadējās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās mācības Sudraba bulta.

Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, kā arī noturībā pret ārējo ietekmi. Visaptveroša valsts aizsardzības sistēma, ietver ne tikai valsts aizsardzības jomas vai valsts pārvaldes institūcijas, bet arī privātā sektora pārstāvjus, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, iedzīvotājus un citas personas.

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir sekmēt valstiski svarīgu funkciju darbību plānošanas, koordinēšanas un partnerības sistēmas izveidošanu starp valsts institūcijām, kā arī privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem. Praktiskais visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas uzdevums ir katrai valsts institūcijai noteikt konkrētus uzdevumus un lomu valsts aizsardzībā.

Mācības Namejs ir iepriekš plānotas un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada. Militāro mācību regulārai norise uztur un stiprina NBS kaujas spējas. Sabiedrība tiek aicināta sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados NBS sociālo tīklu kontos un tīmekļa vietnē www.mil.lv. NBS informatīvais tālrunis ir +371 28637064.

“Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu mācību norisē! Sargājam Latviju kopā!” – savu mediju paziņojumu noslēdz NBS.

Lasiet arī: NBS Apvienotā štāba priekšnieka amatā iecelts ģenerālmajors Andis Dilāns

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas