No VAD obligātajā iesaukumā izvēlētajiem jauniešiem 112 nav atsaukušies pavēstēm

Pēc izlozes par obligāto iesaukšanu Valsts aizsardzības dienestā (VAD) 112 jaunieši nav atsaukušies pirmajām pavēstēm ierasties uz veselības pārbaudi, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

23.janvārī atlasē ar speciālu gadījumskaitļu ģenerēšanas programmu tika atlasīti 300 iesaucamie, bet pēc veselības pārbaužu veikšanas dienestā tiks iesauktas 150 personas.

Par ierašanos uz veselības pārbaudēm gan tika izsūtītas 280 pavēstes, jo pēcpārbaudēs secināts, ka 20 cilvēkiem bija mainītas dzīvesvietas, tie dienē profesionālajā dienestā vai arī bijuši vēl citi iemesli pavēstu nenosūtīšanai.

168 jaunieši atsaukušies uz pavēstēm. 112 nav atsaukušies uz pirmajām pavēstēm, tādēļ ir izsūtītas atkārtotās pavēstes. Aizsardzības resorā vēl tiks lemts, kā rīkoties, ja ar jauniešiem neizdosies izveidot komunikāciju arī pēc atkārtotās pavēstes.

Jau ziņots, ka trešajā VAD iesaukumā, nesavācot pietiekamu skaitu brīvprātīgo, 23.janvārī pirmo reizi notika obligātā atlase, kurā pēc nejaušības principa izraudzīti jaunieši, kuri saņemtu pavēstes par veselības pārbaudēm.

Lasiet arī: Kara gadījumā aizbēgt no Latvijas, visticamāk, neizdotos, tā NBS

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas