Par aizvadītā gada nozīmīgāko krīzi organizāciju vadībā tiek uzskatīta kratīšana Valsts ieņēmumu dienestā (VID) – saistībā ar aizdomām par tā darbinieku piekoptu kukuļņemšanu un «pēc pasūtījuma» veiktām procesuālajām darbībām. Šāds ir Latvijas Krīžu TOP10 veidotāja publicētas ekspertu aptaujas rezultāts.
Tops tiek veidots ceturto reizi pēc kārtas, aptaujājot lietpratējus ar pieredzi valsts un privātā sektora organizāciju pārvaldē. Šogad tā izveidē piedalījās: LU profesors Daunis Auers, karjeras un biznesa vadības koučs un «pārmaiņu arhitekte» Anita Gaile, populārais politisko procesu komentētājs un Mediju Tilts Public Affairs direktors Filips Rajevskis, audita un konsultāciju uzņēmuma KPMG mārketinga un komunikācijas vadītāja Lita Grafa, Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja un stratēģiskās personālvadības eksperte Daiga Ērgle, finansists un investors Māris Mančinskis.
Viņu vērtējumu mediju relīzē ir apkopojis Ojārs Stūre, kurš sevi piesaka kā krīžu vadības treneri un konsultantu. [Protams, šis ir viņa un vērtētāju pašreklāmas projekts, taču eksperti ir autoritatīvi un krīžu uzskaitījums ikvienam būs vērtīgs atgādinājums – BNN.]
notikumu sabiedrisko nozīmīgumu vērtēja skalā no 1 līdz 10.
Šādi ir aptaujas rezultāti. «Pirmā vieta» – kratīšanas VID saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu un «procesuālajām darbībām pēc pasūtījuma». (7,76) «Otrā» – Augstsprieguma tīkli un Sadales tīkli nespēj pamatot pakalpojumu tarifu kāpuma nepieciešamību (7,48). «Bronza» – šaubas par Latvijas Gāzes darbību valsts interesēs un tās nespēja apliecināt savu pozitīvo pienesumu Latvijas tautsaimniecībai (7,38).
Vēl būtiskas pērnā gada krīzes: 4) 15 muitas amatpersonu aizturēšana saistībā ar iespējamu kukuļņemšanu (7,15); 5)zemās atlīdzības dēļ 20 Onkoloģijas centra ārsti brīdina par iespējamu kolektīvo atlūgumu (7,13); 6) pārmetumi Valsts policijai par nepietiekamu spēju reaģēt uz cilvēku pulcēšanos pie pieminekļa Uzvaras parkā pēc ziedu novākšanas 10.maijā, šim notikumam sekojošā iekšlietu ministres atkāpšanās (6,89); 7KNAB aiztur Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju (6,48).
Tāpat ekspertiem škita būtisks šis: 8) kiberuzbrukums LVRTC un traucējumi elektroniskā paraksta nodrošināšanā (6,30); 9) PMLP ilgstoši nevar nodrošināt klientiem ērtu pasu un ID karšu izsniegšanu (6,11); 10) telekanālam Doždj anulē apraides licenci (6,01).
Lasiet arī: VID izdevies likvidēt lielāko daļu vēsturisko korupcijas perēkļu, apgalvo Jaunzeme