Pēcsvētku dienā sasniegts depozīta sistēmas rekords

Svētdien, 25. jūnijā, depozīta punktos sasniegts līdz šim lielākais vienā dienā nodoto iepakojumu skaits – pārstrādei un atkārtotai uzpildei iedzīvotāji atgriezuši teju 2 miljonus iepakojumu, kas ir par 34% vairāk nekā pēcsvētku dienā pērn, informē Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) pārstāvji. 

Vienlaikus tas ir lielākais vienā dienā nodoto iepakojumu skaits depozīta sistēmas darbības laikā.

Visvairāk iepakojumu ticis nodots Rīgā un Pierīgā (51%), bet populārākais produkts ir alus, kura iepakojumi sastāda 45% no kopējā nodotā apjoma.

“Vērtējot atgriezto iepakojumu apjomu depozīta punktos visā Latvijā, esam gandarīti redzēt, ka tas krietni pārsniedzis aizvadītā gada pēcsvētku dienas rezultātus un esam sasnieguši depozīta sistēmas rekordu – 2 miljoni nodotu iepakojumu dienā.

Vienlaikus redzam, ka pēdējās nedēļās  dienā tiek nodoti vidēji 1,5 miljoni iepakojumu un depozīta sistēma tiek aktīvi lietota arī ikdienā,” stāsta SIA DIO valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis. 

Viņš skaidro, ka salīdzinājumā ar pagājušo vasaru, taromātu tīkls ir pieaudzis par 22%, tāpēc šajā vasarā iepakojumu nodošanas process iedzīvotājiem būs raitāks. Stūrītis, norāda, ka redzams, ka kopumā iedzīvotāji ir ņēmuši vērā ieteikumus un visi līgotāji nesteidzas tukšo taru nodot Jāņu dienas rītā, turklāt lielākos apjomus centās nodot vietās, kur uzstādīti jaudīgāki taromāti.

“Lai izvairītos no garām rindām un nenoslogotu mazos veikalus, iesakām meklēt iepakojumu apjomam atbilstošākos depozīta punktus www.depozitapunkts.lv interaktīvajā kartē. Tāpat pirms svētkiem veicām arī nepieciešamos sagatavošanās darbus ar tirgotājiem, tostarp notiek biežākas tukšo iepakojumu izvešanas no veikaliem, tādēļ uzskatu, ka ar lielajiem tukšās taras apjomiem gan tirgotāji, gan operators šovasar veiksmīgi tika galā,” spriež Stūrītis.

Kā liecina DIO rīcībā esošie dati par atgriezto iepakojumu veidiem,

vispopulārākais dzērienu iepakojums, kas ticis nodots pēcsvētku dienā, ir alus pudeles – tās sastādīja 45% no visiem nodotajiem iepakojumiem jeb 870 tūkstošus vienību.

Visvairāk depozīta iepakojumus nodeva Rīgas reģiona iedzīvotāji, taču neatpalika arī Vidzemē dzīvojošie, kas nodeva 17% no visiem atgrieztajiem iepakojumiem. Vienā reizē depozīta punktos nodoti vidēji 23 iepakojumi.

“Daļa Jāņu brīvdienās iegādāto dzērienu iztukšotā vai neiztukšotā veidā aizvien atrodas iedzīvotāju mājokļos, tādēļ paredzam lielus nodoto iepakojumu apjomus arī tuvāko dienu laikā. Arī šķirošanas centrs jau vairāk nekā mēnesi strādā pastiprinātā režīmā, dienā apstrādājot vidēji 1,5 miljonus tukšās taras vienību. Esam guvuši labu pieredzi jau pērn, depozīta sistēmas pirmajos Jāņos, tādēļ paredzams, ka šo gadu aizvadīsim mierīgi un bez aizķeršanās,” pauž M. Stūrītis. 

Lasiet arī: VIDEO| Iedzīvotājus aicina izmēģināt spēkus NBS rīkotajā šķēršļu skrējienā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas